Princis par analīžu kvotām: Tā nav ģimenes ārstu problēma, ka valstī nav naudas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Komentējot  ieceri uzlikt par pienākumu ģimenes ārstiem kontrolēt piešķirto kvotu izlietojumu pacientu izmeklējumiem, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Pauls Princis intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” norādīja - tā nav ārstu problēma, ka valstī nav naudas.

Piektdien, 16.oktobrī, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valdes sēdē vienbalsīgi un pilnsapulcē vairākums biedru nobalsoja pret modeli, kurā faktiski tiekot samazinātas kvotas uz laboratoriskajiem izmeklējumiem, stāstīja Princis. Viņš piebilda, ka iecere bija par ceturto daļu samazināt izmeklējumu apjomu līdz 2013.gada līmenim.

Princis iecerētās pārmaiņas nodēvēja par viltīgu shēmu: “Tātad tiek samazināts par astoņiem miljoniem eiro, no kā apmēram 4,5 miljonus ministrs mums piedāvāja atgriezt atpakaļ caur kapitācijas naudu. Tāda zināma gudra, viltīga shēma.”

Šāda iecere situāciju kopumā gan neatrisinās, jo šī nauda faktiski tiktu ietaupīta uz pacientu rēķina, kuriem nāktos vai nu pašiem maksāt, vai arī neiet uz izmeklējumiem.

Kopumā ģimenes ārstu sistēmu Latvijā Princis dēvē par labu un kompaktu, taču to nevar uzturēt ar tai atvēlēto finansējumu. Viņa ieskatā, sākumā ir jāpalielina finansējums un tad var domāt par sistēmas uzlabojumiem. “Mēs uzskatām, ka tā nav īsti mūsu problēma, ka valstī nav naudas,” sacīja Princis.

Tikmēr Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktors Ēriks Miķītis, komentējot ieceri par kvotām, norādīja, ka “nekādā gadījumā katrs pacients nav jāsūta uz visiem pasaulē iespējamiem izmeklējumiem un analīzēm”. Pat ārsti esot atzinuši, ka ne vienmēr nosūtījumi uz analīzēm ir pamatoti, sacīja ministrijas pārstāvis.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jau vēstīts par Veselības ministrijas nodomu stingrāk uzraudzīt ģimenes ārstus saistībā ar nosūtījumu izrakstīšanu uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem. Pēc ministrijas ieceres, ģimenes ārstam jākļūst par sietu, kurš izvērtē – vai speciālistu noteiktie izmeklējumi ir gana nozīmīgi.

Ģimenes ārstiem, kas izrakstīs nosūtījumu nepamatotiem izmeklējumiem, tikšot nosūtīts brīdinājums. Ja pēc brīdinājuma saņemšanas situācija nemainīsies, ar šiem ārstiem valsts varētu pārtraukt sadarbības līgumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti