Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pašvaldības un uzņēmēji diskutē par teritoriālo reformu

Dienas ziņas

J. Bordānam nevajadzēs skaidroties par vēstuli

Grib saglabāt Priekuļu tehnikuma vārdu

Priekuļu tehnikuma audzēknis cīnās par skolas vārda saglabāšanu

Priekuļu tehnikumā vāc parakstus, lai aizstāvētu skolas vārdu. Gan pašreizējie audzēkņi un pedagogi, gan  absolventi nav mierā ar to, ka, pievienojot Priekuļu tehnikumam Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu, mācību iestādi iecerēts pārdēvēt par Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu. Priekuļos uzskata, ka skolas vārds ir visā Latvijā zināms zīmols.

Uzzinot, ka jau nākamajā mācību gadā Priekuļu tehnikumam iecerēts mainīt nosaukumu, otrā kursa audzēknis Kristers Briedis nolēmis vākt parakstus, lai skola arī turpmāk nestu "Priekuļu" vārdu. Viņaprāt, visā Latvijā zināms, ka šeit apgūst ar lauksaimniecību un automahāniku saistītas profesijas, tāpēc iecerētais nosaukums Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums, viņaprāt, neraksturo izglītības iestādes specifiku.

"Lauksaimnieki, par lauku dizaineriem tagad mēs tapsim. Tas, manuprāt, nebūtu kulturāli un ētiski. Priekuļu tehnikums ir zīmols, es aizbraucot uz Alsungu un, runājot ar parastu cilvēku, viņš zina, kur ir Priekuļi, viņš saprot, par ko ir runa, jo Priekuļi ir atslēgas vārds," stāstīja Kristers Briedis.

Jaunietis savācis 297 audzēkņu un absolventu parakstus. Par Priekuļu vārda saglabāšanu skolas nosaukumā parakstījušies arī 83 mācību iestādes pedagogi.

Ilggadējs Priekuļu tehnikuma muzeja veidotājs Aleksandrs Lingarts uzsver, ka izņemt Priekuļu vārdu no skolas nosaukuma nevienam nav tiesību, jo savulaik tauta ziedojusi līdzekļus tieši Priekuļu lauksaimniecības skolas celtniecībai.

"Tagad Priekuļus noslauka no zemes virsas kaut kādu ambīciju dēļ. Cēsis jau negrib pakļauties kaut kādai provincei, Priekuļu tehnikumam. Līdz ar to, lai Cēsis paliktu par teicējām, tad ir jānomaina skolas nosaukums," sprieda Priekuļu tehnikuma muzeja veidotājs.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) skaidro, ka pēc mācību iestāžu apvienošanas dizains definēts kā stratēģisks attīstības virziens, kas ietver gan vides ekanomiku, gan arī tautsaimniecību.

"Mēs varbūt ne tik ļoti skatījāmies uz tradīcijām, kas ir saprotami tādā izpratnē, ka cilvēkiem tas ir tuvāk un saprotami. Ja mēs runājam par to, ka mēs veidojam profesionālās izglītības iestādes kā attīstības centrus, kā izcilibas un ekselences centrus, tad, mūsuprāt,

šis te tehnoloģiju un dizaina tehnikums tomēr būs vairāk piesaistošs audzēkņiem, kuri pretendēs mācīties šajā skolā,"

vērtēja IZM Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktora vietniece Baiba Bašķere.

Savukārt ilggadējs Jānmuižas tehnikuma direktors Edvīns Kide uzskata, ka pievienot Cēsu tehnoloģiju un dizaina vidusskolu Priekuļu tehnikumam nav pareizākais solis. Viņaprāt, Cēsu profesionālā mācību iestāde sekmīgi varētu pakļauties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiālei.

"Tā būtu ļoti laba apvienošanās Cēsīm, ka tajās pašās telpās vidusskola tiktu pievienota Rīgas Tehniskajai universitātei. Tāds precedents jau ir, Rīgai ir ļoti laba vidusskola.

Savukārt Priekuļu tehnikumu varētu attīstīt kā spēcīgu lauksaimniecības zinību skolu, lēsa Kide.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt