Priekules novadā naktī saplosītas aptuveni 40 aitas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Kādā zemnieku saimniecībā Priekules novadā aizvadītajā naktī saplosītas aptuveni 40 aitas.

Šobrīd negadījuma vietu apsekojuši mežniecības pārstāvji un secinājuši, ka lielo postījumu saimniecībai nodarījuši vairāki vilki, arī vetārsts pēc aitu aplūkošanas norādījis uz vilku plosīšanos. Taču eksperti un saimnieks neizslēdz arī klaiņojošu suņu vainu. Mežzinis par vienu no iemesliem šādām situācijām min ierobežoto kopējo nomedījamo vilku skaitu uz visu valsti.

Priekules novada Gramzdas pagasta Alberta zemnieku saimniecības vadītājs Roberts Seņkāns trešdienas rītā ticis nepatīkami pārsteigts uz ganību lauka, atrodot ap 20 beigtu aitu un tikpat daudz smagi ievainotu lopu. Pats saimnieks šobrīd nezina, kāds dzīvnieks to izdarījis, taču jau iepriekš novērojis arī lielu suņu klaiņošanu teritorijā. „Izskatās, ka lielāko daļu nāksies likvidēt, jo brūces ir tādas, ko vetārsts teica, ka neņemsies lāpīt. Atsevišķas aitas mēģināsim saglābt, lai neaiziet bojā,” norādīja Seņkāns.

Roberts vēl stāsta, ka iepriekšējā reizē suņiem bijis arī īpašnieks, tāpēc viens no šādu negadījumu novēršanas risinājumiem, viņaprāt, būtu dzīvnieku saimnieku atbildība.

Ganāmpulku trešdien apskatījusi arī vietējā veterinārārste Zinaīda Vamze, kura gan uz suņiem aizdomas neliek, jo ganāmpulks ir pārāk smagi cietis. „Tur ir plēstas rīkles, paskats diezgan briesmīgs uz tā lauka (..) Ir redzēts, ka suns plēš. Bet tā, ka suns apstrādā visu ganāmpulku. Diez vai. Drīzāk tur ir kāds meža dzīvnieks,” norāda Vamze.

Arī Dienvidkurzemes virsmežniecības mežzinis Leons Ķeružis saimniecību apsekojis un secina, ka aplokā, visticamāk, plosījušies pat vairāki vilki, jo kāda aita ir arī izvilkta tālāk ārpus aploka. Vaininieku atpazīt esot sarežģīti, jo augsne notikuma vietā ir cieta un pēdas nav saredzamas.

Mežzinis vēl norāda, ka šis ir pirmais oficiāli paziņotais gadījums šajā reģionā šosezon, taču arī klaiņojošu suņu vainas varbūtību viņš neizslēdz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti