Dienas ziņas

Aptur kriminālprocesu par Valdgales ugunsgrēka izcelšanos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ģimenes ārsta prakses vietā izveido feldšerpunktu

Priekules novadā ģimenes ārsta prakses vietā izveido feldšerpunktu

Ārkārtas situācija izveidojusies Priekules novadā, kur no 1. jūlija pēc divu ģimenes ārstu došanās pensijā palikusi tikai viena daktere. Lai iedzīvotāji nepaliktu bez primārās veselības pakalpojumu pieejamības un atslogotu darbu vienīgajai ģimenes ārstei, vienā no bijušajām praksēm uz laiku atvērts feldšerpunkts cerībā pēc rezidentūras sagaidīt trūkstošo speciālistu.  

Priekules feldšerpunkts iekārtots bijušajā dakteres Margaritas Asriances prakses vietā Priekules slimnīcā. Tas atvērts no astoņiem rītā līdz četriem pēcpusdienā. Cits aiz cita šeit ierodas pacienti gan ar dažādām saslimšanām, gan tādi, kam nepieciešama veselības pārbaude, lai dotos uz skolu vai nometnēm. Nākot arī bijušie ģimenes ārstes pacienti, kuri nezinot, kā rīkoties turpmāk.

"Pārdzīvo, sabijušies, ko darīs, kur brauks. Uz Liepāju izbraukāt grūti, tad skaidrojam, runājam," stāsta Priekules feldšerpunkta medmāsa Sarmīte Ērpe.

Feldšerpunkta izveide ir tikai pagaidu risinājums, līdz no mācībām rezidentūrā atgriezīsies jauna ģimenes ārste, kas ir vietējā, priekulniece. Ir cerība, ka jau nākamgad situācija nedaudz varētu uzlaboties.

"Jaunajai dakterei rezidentūras ietvaros paredzēta prakse pusotra gada garumā. Un tad viņa būs šeit praksē un strādās, pieņemot pacientus dakteres Daigas Leimanes uzraudzībā. Tad būs vieglāk, bet līdz februārim kaut kā jāpārdzīvo," saka SIA ‘”Priekules slimnīca” valdes priekšsēdētāja Tatjana Ešenvalde.

Feldšerpunkta vadītāja Vija Zīverte, kura medicīnā nostrādājusi 40 gadus, atzīst, ka šobrīd esot ķīlnieka sajūta. Apzinot darba pienākumus, viņa ir šokēta par valsts attieksmi.

Proti, pēc Ministru kabineta noteikumiem viņai pirmos mēnešus nākšoties sevi pierādīt, saņemot darba algu par pusslodzi, kas ir 405 eiro uz papīra.

"Man jau ir iespēja. Atlūgumu taču arī var uzrakstīt, vai ne? Ja manipulācijas izdara ārsts, tad viņš saņem teiksim 5 eiro, bet ja to manipulāciju izdaru es, tad saņemu pusotru eiro. Feldšerpunkti ir apgriezti līdz pēdējai iespējai – to jūs nevarat un to nevarat. Vienā vietā tu to vari, bet otrā nevar. Nevienam jau šī sfēra neinteresē, bet tādam lauku cilvēkam taču nav kur vērsties," norāda sertificēta ārsta palīdze Zīverte.

Šī ir ārkārtas situācija, līdz ar to Priekules novada pašvaldības deputāti lēmuši piešķirt papildus finansējumu no budžeta 10 000 eiro apmērā.

"'Mēs neveidosim mājaslapu šajā gadā, bet šos līdzekļus izmantosim, lai būtu šis feldšerpunkts, lai būtu atalgojums feldšerei un visām pārējām lietām," saka Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska (Nacionālā apvienība).

Kopš 1. jūlijā Priekules novadā strādā viena ģimenes ārste, kurai ir vairāk nekā 5 000 pacientu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti