Dienas ziņas

Diskutē par latvisko identitāti

Dienas ziņas

Vecumniekos apkure kļūs par 28% dārgākai

Priekulnieki tomēr nepaliks bez siltuma

Priekulē uzņēmuma problēmu dēļ pašvaldība spiesta ar steigu meklēt kurināmo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vēl pirms pāris dienām ar bažām jauno apkures sezonu gaidīja Priekules daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, arī vairums iestāžu, kam pēdējos gados siltumapgādi nodrošināja zaļās enerģijas ražotājs SIA "Priekules bioenerģija". Uzņēmēja samilzušās juridiskās un finansiālās problēmas, pašvaldībai šoruden lika apjaust situācijas nopietnību un meklēt kurināmo, lai cilvēki nepaliktu bez siltuma. 

Priekulē, Liepājas ielas mikrorajonā, ir septiņas daudzdzīvokļu mājas, kuras pēdējos gados saņēma tā saukto zaļo siltumu, ko ražoja turpat netālā biogāzes koģenerācijas stacija. "Silti, lēti, labi, atkritušas arī rūpes par malkas sagādi," atzīst SIA "Priekules nami" valdes locekle  Arta Brauna. Līdzšinējo siltumražotāja īpašnieku maiņa, strīdi un tehniskās problēmas šoruden krasi mainīja situāciju.

"Dotajā brīdī mums ir jārisina šī situācija, lai mēs neatgrieztos 90. gados, kad cilvēki sāka būvēt buržuju krāsniņas katrs savā dzīvoklī," stāsta Brauna.

Pašlaik process nupat esot sācies - tiekot pārbaudītas apkures sistēmas un katlu mājas, lai atgrieztos pie malkas apkures. Liepājas ielas namiem kurināmā pagaidām ir ap sešiem kubikmetriem, kas sākumam pietikšot. Pēc iepirkuma procedūras izvēlēts malkas piegādātājs, tiesa gan, iedzīvotājiem jārēķinās ar augstāku apkures tarifu.

"Apkures cena sadārdzināsies. Pēc šī brīža aprēķiniem par vienu trešdaļu. Iepriekšējā cena bija 43,72 eiro bez PVN par megavatstundu. Tagad būs 64,02 eiro," skaidro Brauna.

Veiksmīgi apkures sezona no 1. oktobra sākusies Priekules vidusskolā un sporta hallē. Rudens mēnešos telpas tiks apkurinātas dienas pirmajā pusē, kas ir pietiekams siltuma nodrošinājums, savukārt ziemā gan apkure būšot intensīvāka.

"Izsludinājām divas lotes - vienu no tām Priekules vidusskolai un hallei, kur sagādājām 250 kubikmetrus malkas. Noslēdzām trīs vispārīgas vienošanās ar trīs uzņēmējiem, un pirmās kravas jau ir sagādātas," stāsta Priekules novada domes izpilddirektors Andris Razma.

"Priekules bioenerģijas" saražoto siltumu ar "Priekules siltumtīklu" starpniecību līdz šim saņēma arī Priekules slimnīca, baznīca, kā arī vairākas citas iestādes pilsētas centrā. Pašvaldība gan pauž cerību, ka sadarbība varētu tikt atjaunota, iespējams, nākamajā apkures sezonā.

"Ceram uz sadarbību arī turpmāk. Pagaidām šajā posmā esam gatavi pilsētā un savās iestādēs nodrošināt siltumu tāpat, kā tas bija iepriekš - ar savām katlu mājām," norāda Priekules novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainars Cīrulis (Nacionālā apvienība).
 
"Priekules bioenerģija" siltumtīklu izbūvē Priekules pilsētā no 2013. līdz 2016. gadam investējusi vairāk nekā 600 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti