Dienas ziņas

Latviskumu ārzemēs saglabā latviešu skoliņās

Dienas ziņas

Būvniecības dokumentācija – tikai digitāli

Saņem humāno sūtījumu no Zviedrijas

Priekulē smagi slimo cilvēku aprūpei saņem palīdzības sūtījumu no Zviedrijas

Priekules slimnīca septiņus gadus darbojas arī kā ilgstošās sociālās aprūpes centrs. Lai uzlabotu smagi slimo cilvēku aprūpi un personāla darbu, svarīga ir labdarības organizāciju palīdzība. Nupat ievērojams sūtījums saņemts no Latvijas draugiem Zviedrijā.

Ar nepacietību gaidītā lielā fūre ar humānās palīdzības kravu ieripo Priekules slimnīcas sētā. Šāds skats sen neesot redzēts, atzīst darbinieki, verot vaļā un steidzot izkrāmēt sūtījumu. Tie ir skapīši, galdi, krēsli, speciālie palīglīdzekļi, dažādi medicīniskie materiāli, kā arī funkcionālās gultas. To visu sarūpējusi Latvijas draugu biedrība no Zviedrijas, ar kuru vieno sena sadarbība jau gadus divdesmit. Tas esot nenovērtējams atbalsts sociālās aprūpes nodaļai.

"Bijām cerējuši, ka dabūsim līdzekļus, lai veiktu remontdarbus un iegādātos gultas, bet ministrija mūs neatbalstīja," stāsta SIA “Priekules slimnīca” valdes priekšsēdētāja Tatjana Ešenvalde.

Slimnīcas pirmajā un otrajā stāvā, kur savulaik bijušas dažāda profila ārstniecības nodaļas, tagad atrodas ilglaicīgās sociālās aprūpes nodaļa.

Šobrīd te mājo 60 klientu no Liepājas un apkārtējiem novadiem, taču aizvien pieaug pieprasījums pēc šādiem pakalpojumiem, līdz ar to nākas remontēt aizvien jaunas telpas un gādāt nepieciešamo aprīkojumu, pašiem meklējot sponsorus un labvēļus.

"Te kādreiz bija terapijas nodaļa, kur plānojām un cerējām, ka būs hronisko pacientu aprūpe; tā nebūs, izmantosim sociālajiem pacientiem. Un mums vēl ir rezerve - bijusī infekcijas nodaļa, kur arī kādus 30 cilvēkus varētu izvietot," klāstīja Ešenvalde.

Aptuveni divas trešdaļas no visiem sociālās aprūpes nodaļas klientiem ir guļoši cilvēki ar smagām diagnozēm, atzīst nodaļas vadītāja Zane Rihlicka. Ikdienā šeit strādā trīs māsiņas un tikpat sanitāru, ir arī sociālie aprūpētāji. Tagad prieks par saņemto humāno sūtījumu, kurā ir 23 funkcionālās gultas, kas nomainīs esošās.

"Tās diagnozes, ar ko pie mums stājas, ir ļoti smagas - pēc insultiem, kad cilvēki ir guļoši un ir jāgroza.

Viņš tai gultā jutīsies daudz vieglāk, varēs vieglāk sevi pagrozīt, arī sēdus sevi varēs piecelt. Jo ir cilvēki, kas nespēj ne paēst, ne piecelies," atzīst Sociālās aprūpes centra vadītāja Rihlicka.

"Tepat Liepājas kolēģi mums ir palīdzējuši ar ļoti nozīmīgām lietām - gultas veļu. Mēs ļoti daudz izmantojam vienreizējo veļu un aprīkojumu šiem pacientiem. Nozīmīgi ir arī šie devumi," saka Priekules slimnīcas galvenā māsa Olga Niedola.

2009. gadā Priekules  daudzprofilu lokālā slimnīca reorganizēta par ambulatoro iestādi - veselības aprūpes centru, bet 2012. gadā tai piešķirts aprūpes slimnīcas statuss.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt