Priekšlikumu par partnerattiecību legalizāciju Saeimas komisijā neskatīs

Deputāta Veiko Spolīša iesniegto priekšlikumu Saeimas Juridiskajā komisijā par jaunu civiltiesisku institūciju – partnerību – komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība) vērtē kā pretrunu ar Satversmē noteikto ģimenes jēdzienu. Norādot uz nokavēto termiņiem, Bērziņš pauda, ka iniciatīva netiks virzīta tālākai izskatīšanai.

Veiko Spolīša ierosinājums paredz tiesību un pienākumu ziņā partnerību pielīdzināt laulībai. 

Satversmes 110.pants

Valsts aizsargā un atbalsta laulību — savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības.

„Man ātrais vērtējums, ka Spolīša kunga ierosinājums grozīt vienu Civillikuma normu ir pretrunā ar Satversmē noteikto ģimenes jēdzienu, ģimenes izpratni,” norāda Bērziņš. Komisijas priekšsēdētājs pauž, ka Spolīša ierosinājumā nav norādīts, par kādām partnerattiecībām ir runa: dažāda vai viendzimuma.

Savukārt Spolīša ieskatā, Satversmes 110.panta piesaukšana attiecībā uz minētajiem priekšlikumiem esot nevietā.

Turklāt iniciatīvai neesot pievienota anotācija, kurā būtu aprakstīts likumprojekta mērķis.

Iniciatīva iesniegta ar nokavēšanos un netiks virzīta tālākai izskatīšanai.

„Spolīša kunga priekšlikums, kas, cita starpā, ir iesniegts gandrīz mēnesi pēc tam, kad ir priekšlikumu iesniegšanas termiņš grozījumiem Civillikumā, kurā šobrīd mēs plānojam skatīt ļoti būtiskus jautājumus, kas ir saistīti ar bērnu tiesību nodrošināšanu. Konkrēti: saskarsmes tiesības, aizgādnība, audžu ģimenes. Mums būs noteikti arī plaša diskusija.

Es ļoti ceru, ka ar šo priekšlikumu Spolīša kungs nav vēlējies kaut kādā veidā ietekmēt šo bērnu tiesību nostiprināšanu šobrīd Civillikumā kontekstā ar regulējumu, ko ir izstrādājusi arī Tieslietu ministrija.

Ņemot vērā, ka šis priekšlikums ir iesniegts pēc termiņa, man nav nekādu tiesību to iekļaut šobrīd arī šajā likumprojekta priekšlikumu sarakstā,” skaidro Bērziņš. Iniciatīva paredz partnerattiecību legalizāciju Latvijas Civillikuma Ģimenes tiesību sadaļā.

Šādam Bērziņa argumentam gan nepiekrīt ierosinājuma autors, jo iesniegšanas termiņš aizvien neesot nokavēts:

Vēstīts, ka Saeimas Juridiskajai komisijai iesniegts Spolīša priekšlikums, kas paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu - "partnerību".

Jau ziņots, ka par partnerattiecību likumu diskusiju no jauna rosināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs („Vienotība). „Mūsu valstij ir jārada tiesisks regulējums visu veidu partnerattiecībām, cīnīšos par to,” tā pēc sava paziņojuma par homoseksuālo orientāciju savā mikrobloga vietnē uzsvēra Rinkēvičs.

Igaunijas parlaments pērn galīgajā lasījumā tikai ar divu balsu pārsvaru apstiprināja sabiedrībā neviennozīmīgi vērtēto partnerattiecību likumu, kas ļaus reģistrēt attiecības arī viendzimuma pāriem.  

 

10 komentāri
Šaurās pieres
Un cik Latvijā ir heteroseksuālu pāru, kuri dzīvo kopā neprecējušies un kurus šī likuma pieņemšana pasargātu un atbalstītu gadījumos, kad tas nepieciešams? Visur šis likums tika atspoguļots tikai kā tāds, kas vajadzīgs tikai un vienīgi homoseksuāliem pāriem. Latvija turpina dzīvot atpakaļrāpulībā un neizglītotībā.
U02
Un kas tiem neprecētajiem heteroseksuālajiem pāriem traucē apprecēties, bet netraucētu nodibināt "partnerattiecības"? Kāpēc viņi nevar sevi pasargāt un gūt atbalstu, apprecoties?
aleksis
Un cik Latvijā ir heteroseksuālu pāru, kuri dzīvo kopā vislielākajā izlaidībā, bet grib to par normālu pārvērst?
Jānis Ozoliņš
Paldies Juridiskajai komitejai par ģimenes graušanas ierosinājumu atteikumu. . Cerēsim ka Juridiskā komiteja spēs atspēkot arī 29..janvārī iesniegtos 6 likumprojektus par valsts mantas izsaimniekošanu.
Pēteris Liepiņš
Kurš tev ģimeni grauj? Tava apziņa, ka, pieņemot šādu likumu, tev nepārvarami sāks gribēties izšķirties no sievas un nodibināt partnerattiecības ar kaimiņu Andri?
gaa
Tad tāpēc vienotība tā rāvās pie varas,lai dzemdētu likumus"zilajiem"!!!
ddd
tak iedodiet rinkēvičam un spolītim brīvdienu, lai izpriecājas
Andris Ozoliņš
Vēl viens peredasts Saeimā.Lai viņš ir partnerattiecībās ar savu sūdu,tas viņam tieām piestāv
Patriots
1. Ģimenes jēdzies Satversmē nav definēts. Ir definēta tikai laulība. Šeit ir runa par partnerattiecībām. Ja ir kaut cik prātiņš, tad arī jāsaprot šo jēdzienu atšķirība. Tātad priekšlikums par partnerattiecībām nekādā veidā nav pretrunā Satversmei. Nav ko maldināt sabiedrību ar nekorektu un pat melīgu informāciju, tā vietā, lai iesaistītos godīgā un pārdomātā diskusijā. 2. Tā kā ir runa par divu pilngadīgu personu iespēju reģistrēt partnerattiecības, tad, jā, protams, ir runa par dzimumneitrālu modeli - tātad pretējā un viena dzimuma pāru tiesībām. 3. Te nav nekāda sakara un runa par bērnu tiesību nodrošināšanu. Nevajag izmantot te kaut kādus Krievijas stila "bērnu aizsargāšanas" argumentus, lai nevajadzētu nopietni risināt partnerattiecību jautājumus.
lityd
Vai tiešām patriots? Vai tā nav maska?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti