Priekšlikumu ļaut vecākiem izlemt par bērna mācībām klātienē nozarē vērtē pretrunīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Priekšlikumu par iespēju vecākam izvēlēties, vai bērns mācās attālināti vai klātienē, vecāki un nozares eksperti vērtē pretrunīgi. Vecāki uzskata, ka tas uzlabo epidemioloģisko drošību, tomēr saprot, ka vajadzēs līdzdarboties. Tikmēr pedagogu arodbiedrībā satraucas par to, ka šāda kārtība palielinās skolotāju slodzi. Tāpēc, lai to realizētu, ir nepieciešami papildspēki.

Otrdien Ministru kabinetā lems par jauniem ierobežojumiem Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanai. Tostarp izskata arī iespēju vecākiem pašiem lemt par to, vai bērnu mācīt klātienē vai attālināti. Daļa vecāku šādu iniciatīvu atbalsta. Arī trīs bērnu mamma Una Riekstiņa uzskata, ka tas palīdzētu samazināt inficēšanās risku.

"Protams, tas ir papildu darbs skolotājam, ir jāsagatavo dienas plāns. Arī vecākam ir jāseko līdzi, lai tas plāns ir izpildīts. Bet domāju, ka sadarbībā ar skolotāju un vecāku, iesaistot bērnu, to varētu arī darīt," sacīja Riekstiņa.

Priekšlikumu ļaut vecākiem izlemt par bērna mācībām klātienē nozarē vērtē pretrunīgi
00:00 / 03:23
Lejuplādēt

Viņa atzīst, ka šādā gadījumā gan pedagogam, gan vecākam ir jāseko līdzi bērna sekmēm. Un, ja tās pasliktinās, tad jāatgriežas pie mācībām klātienē. Šādu pieeju ir gatava īstenot arī trīs bērnu mamma Maija Āboliņa, no kuras bērniem šobrīd klātienē mācās tikai viens.

"Ko tas nozīmē no skolas puses un vecākiem izdarīt šādu izvēli? Šobrīd mācības notiek klātienē, un skolotāji strādā, mācot klātienē. Un izdarot to izvēli, šobrīd ir tā, ka esam apņēmušies nodrošināt mājmācību. Mēs e-klasē redzam, kas notiek skolā. Bet atbalsta sniegšana ir atkarīga no tā, cik skolotājs un skola ir pretimnākoši, bet arī no tā, cik viņi ir varoši nodrošināt paralēlo mācību plūsmu tiem, kas ir izvēlējušies palikt mājās," norādīja Āboliņa.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA) atzīst, ka šāda kārtība iespējama tikai tad, ja vecāks gatavs pāriet uz mājmācībām. Pedagogiem tā būtu pārāk liela slodze.

"Tas viennozīmīgi palielina pedagogu slodzi. Viņam sanāk ar daļu bērniem strādāt klasē, ar daļu bērniem strādāt attālināti. Pedagogu palīgu nav. Ar tehnoloģijām ir ļoti dažādi. Ļoti dažādi. Un mums sabiedrībā ir jāatceras, ka pedagogs, jā – viņš dara savu darbu no sirds un dara vairāk, nekā no viņa prasa. Bet pārslodze ir ļoti liela," uzsvēra arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Viņa uzskata, ka, ja šādu iniciatīvu atbalsta, tad ir jāmeklē papildspēki pedagogiem – piemēram, jāsauc palīgā pensionētie vai topošie skolotāji.

Savukārt Latvijas Pašvaldību savienības izglītības eksperte Ināra Dundure stāstīja, ka, ja vecāks izvēlas bērnu mācīt attālināti, viņam ir jābūt gatavam uzņemties atbildību par sekmēm.

"Pats svarīgākais, ka, kādu ideju paužot, ir jābūt sabiedrībā sapratnei, ko tas dos. Ne vienmēr, kad bērns neatrodas skolā, viņš ir drošāks. Ja viņu nebūs, kas pieskata mājās, ja viņš būs viens pats, vai viņš atradīsies mājās? Līdz ar to es uzskatu, ka šī ideja ir apspriežama, bet ir realizējama tikai tad, ja vecāki uzņemas pilnu atbildību," norādīja Dundure.

Viņa uzskata, ka, ja šo priekšlikumu atbalsta, tad jādomā par papildu atbalstu pedagogiem un skolām.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un ne visiem apmaksās Covid-19 testus.

Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, un 23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti