Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Priekšlikumi tālākai KNAB darbībai – slepeni

Priekšlikumi tālākai KNAB darbībai – slepeni

Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) iepazinies ar Valsts kancelejas direktora Mārtiņa Krieviņa iesniegtajiem priekšlikumiem par turpmāko vadības darba organizāciju Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB). Ko īsti kancelejas direktors piedāvā, Kučinskis Latvijas Televīzijai neatklāja, jo dokumentam piemērots ierobežotas pieejamības statuss.

“Viņš ir noteicis ierobežotas pieejamības [statusu], es esmu izlasījis. Tā kā Krieviņa kunga šonedēļ nav, es nevaru noskaidrot, kāpēc ir ierobežotas pieejamības. – Tad jūs īsti neizprotat, kāpēc šī slepenība? – Es pagaidām īsti nē. Tur droši vien vajadzētu paskaidrojumus, iespējams, kāda daļa no tā visa ir ierobežota, kaut kāda nav. Bet pēc likumdošanas – kurš uzliek, tas tikai var noņemt,” pauda premjers.

Priekšlikumus par turpmāko KNAB vadības darba organizāciju Kučinskis lūdza sagatavot pēc tam, kad neviens no desmit biroja vadītāja amata kandidātiem netika virzīts otrajai konkursa kārtai. Par prasībām neatbilstošu jau atlases sākumposmā tika atzīts arī līdzšinējais iestādes vadītājs Jaroslavs Streļčenoks.

Premjers arī norādīja, ka ir jāsāk diskusijas par KNAB pārraudzības mehānismu, jo, no vienas puses, birojs ir neatkarīga iestāde, taču, no otras, likums liek premjeram to pārraudzīt un būt atbildīgam par KNAB notiekošo, vienlaikus neļaujot tajā iejaukties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti