Prezidents vēlīgs dubultpilsonības piešķiršanai arī Izraēlas un Krievijas pilsoņiem

Valsts prezidents Andris Bērziņš norāda, ka tiesību uz dubultpilsonību piešķiršana Izraēlas un Krievijas pilsoņiem ir iespējama.

„Tas ir viens no veidiem, kā saglabāt Latvijas iedzīvotāju sastāvu,” norāda Bērziņš. „Mans viedoklis ir tāds, ka tur [Pilsonības likuma grozījumos] daudz kas ir padarīts un sasniegts (..), bet vēl daudz kas būs jādara, sevišķi attiecībā uz konkrētām valstīm,” pirmdien raidījumā „Krustpunkti” norāda Bērziņš.

Viņš norādīja, ka cilvēku otrajai pilsonībai nevajadzētu būt par šķērsli Latvijas pavalstniecības saņemšanai. „Režīms un cilvēki, par ko mēs runājam – ir divas dažādas lietas (..) Es piedāvāju šo lietu skatīt tālāk,” norāda prezidents.

Bērziņš gan uzsvēra, ka, visticamāk, šīs pārmaiņas nenotiks esošās Saeimas laikā. „Tas ir atkarīgs no cilvēkiem, ko ievēlēs nākamajā Saeimā, acīmredzot,” pauda prezidents piebilstot, ka nav pārliecības, ka pārmaiņas ieviesīs pašreizējie parlamentārieši.

Vēstīts, ka Saeima ceturtdien apstiprināja grozījumus, kuros atļauts ieviest dubultpilsonību atsevišķās ārvalstīs dzīvojošajiem latviešu izcelsmes cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti