1:1

Egils Levits par Latvijas augstskolām

1:1

1:1 Gundars Rēders: Skaidrīte Ābrama

1:1 Gundars Rēders: Egils Levits

Prezidents: Veidojas divu ātrumu Latvija

Pašlaik veidojas divu ātrumu Latvija, tāpēc ir svarīgi attīstīt reģionus, lai dzīves kvalitāte būtu salīdzināma, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

“Lēnām rodas divu ātrumu Latvijas. Viena, kur cilvēki dzīvo jau 5G režīmā ar Eiropas vidējam līmenim pietuvinātām algām un samērā attīstītā vidē. Kamēr ir mums reģioni, kuri stipri atpaliek,” sacīja Levits.

Taču solidaritāte prasa attīstīt reģionus tā, lai Rīgā, Pierīgā un 200 kilometrus no Rīgas dzīves kvalitāte būtu salīdzināma, sacīja prezidents, piebilstot, ka tas ir viens no reģionālās politikas uzdevumiem.

Komentējot valdības darbu pie novadu reformas, Levits pauda, ka tā ir nepieciešama, lai radītu pašvaldību vienības ar lielāku iedzīvotāju skaitu. “Jo tos uzdevumus, kas pašvaldībām uzdoti tagad, ir vieglāk veikt tām, kur ir lielāks iedzīvotāju skaits. Līdz ar to, ja tu dzīvo mazā pašvaldībā, kura neizceļas ar īpašu ražotni vai citu ekonomisku objektu, var izrādīties, ka pašvaldības sniegtie pakalpojumi ir sliktāki nekā citās [vietās], kur ir pietiekošs iedzīvotāju skaits,” skaidroja Levits.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ir svarīgi nepazaudēt cilvēku piesaisti lokālai identitātei un lokālpatriotismu. Tāpēc ir jautājumi, kurus var risināt lokāli, mazās vienībās.

KONTEKSTS:

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības prioritātēm. Saeima martā akceptēja reformas turpināšanu. Reformā pašvaldību skaitu plāno samazināt no 119 līdz 36, kuru funkcijas gan netiks mainītas. Pašvaldības veidos ap lielākām pilsētām un attīstības centriem, bet bez lauku teritorijām būs tikai Rīga un Jūrmala.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti