Īpašās pārraides

Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadiena. Valsts prezidenta uzruna pie Brīvības pieminekļa

Īpašās pārraides

Rumānijas prezidenta Klausa Vernera Johannisa oficiālā sagaidīšanas ceremonija pie Rīgas pils

Valsts prezidenta runa

Prezidents valsts svētkos novēl tautas spēku apzināties arī ikdienā

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits piektdien, 18. novembrī, valsts dibināšanas 104. gadskartā veltītajā svinīgajā pasākumā pie Brīvības pieminekļa novēlēja apzināties savas tautas spēku ne tikai svētkos, bet arī ikdienā.

Pēc viņa teiktā, lai ilgstoši pastāvētu, mums jābūt savai valstij, jo valsts ir ietvars mūsu neatkarībai, brīvībai un demokrātijai; jo valsts ir ietvars latviešu tautas, latviešu valodas un latviešu kultūras pastāvēšanai šodien un nākotnē.

Prezidents norādīja: kad 1918. gada 18. novembrī valsts dibinātāji lēma, ka mums vajadzīga sava valsts, viņiem bija vajadzīga drosme. "Ne tikai tāpēc, ka Latviju toreiz proklamēja vēl sveša karaspēka okupētajā Rīgā, bet galvenais – bija vajadzīga pārliecība, ka latviešu tauta ir gatava savai valstij. Gatava to radīt un uzņemties par to atbildību."

Levits atzīmēja: tikai demokrātijā tauta pati lemj par savu dzīvi un valsti kopīgi uztur visi līdzpilsoņi. "Grūtos un izšķirīgos brīžos latviešiem piemīt izcila spēja saliedēties kopīgai lietai," norādīja Valsts prezidents.

Viņš sacīja, ka Latvijas tautas griba bija stipra, kad atgūta valsts neatkarība. Latvija nostiprināja savu armiju, lai būtu droša NATO sastāvdaļa, sakārtoja savu māju, lai kļūtu par Eiropas Savienības dalībvalsti, kā arī saliedējās, atbalstot Ukrainu cīņā pret Krievijas imperiālismu.

"Tagad mūs vieno kopīgs mērķis – pārvarēt pašreizējās grūtības un attīstīt savu valsti," sacīja Levits, paužot, ka tauta grib redzēt Latviju kā modernu, izglītotu, labklājīgu Eiropas valsti, kur visapkārt skan latviešu valoda.

Pēc viņa teiktā, Latvijas tauta šodien pateicībā svin priekšteču drosmīgo lēmumu dibināt savu valsti. "Mūsu dzīves pamats ir iepriekšējo paaudžu padarītais. Nākamās paaudzes savu dzīvi balstīs uz to, ko paveiksim mēs. Latvijas turpinātību nosaka mūsu un katras nākamās paaudzes valstsgriba," teica Levits.

Viņs novēlēja atcerēties labo un apzināties savas tautas spēku ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. "Es novēlu atcerēties arī to, ka Latvijas valsts mums ir morāla vērtība," piebilda Levits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti