Panorāma

Panorāma

Panorāma

Ganāmpulkus iesaka sargāt ar žogiem

Naudu vajag, pieprasījuma nav

Prezidents un kultūras ministrs apņemas vispirms tikt galā ar krīzi Latvijas Radio

Vispirms jātiek galā ar ugunsgrēku Latvijas Radio, tad domāsim par sabiedriskajiem medijiem kopumā – par šādu darbības plānu vienojušies Valsts prezidents Egils Levits un par mediju nozari atbildīgais kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība). Latvijas Radio darbinieku prasīto atalgojuma palielinājumu no septembra gan Puntulis vēl joprojām nesola, norādot, ka bumba pagaidām ir Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) laukuma pusē. Tā neesot iesniegusi trūkstošo līdzekļu pieprasījumu, kas, pretēji sākotnēji solītajam, liedzis šo jautājumu jau šonedēļ skatīt valdībā.

Jaunais prezidents Egils Levits jau uzreiz pēc ievēlēšanas amatā minēja sabiedrisko mediju nozīmi un, iespējams, tieši tādēļ viņam pirmajās darba nedēļās par šo jautājumu ir sanācis runāt ļoti daudz – gan ar žurnālistiem, gan premjerministru, gan arī ar par jomu atbildīgo ministru.

Vienā dienā ar Levitu amatā apstiprinātais kultūras ministrs Puntulis ir pirmais no ministriem, kurš uzaicināts uz iepazīšanās sarunu ar jauno prezidentu.

Paralēli citām tēmām abi apsprieda arī krīzi Latvijas Radio. Gan Levits, gan premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pauduši, ka sagaida no Puntuļa konkrētus priekšlikumus. Kultūras ministrs vēl nedēļas sākumā solīja, ka valdība jau otrdien varētu lemt par nepieciešamo 100 000 eiro piešķiršanu Latvijas Radio, tomēr šis jautājums Ministru kabineta dienaskārtībā iekļauts netika, un arī tagad Puntulis prasīto algu palielinājumu no septembra radio darbiniekiem nesola.

"Man nav nekādu tiesību to solīt, pirms es neesmu saņēmis no NEPLP lūgumu ar šo lūgumu vērsties Ministru kabinetā. Es nevarēju apsteigt NEPLP. Es cerēju, ka es sagaidīšu no NEPLP šo pieprasījumu," stāstīja Puntulis.

NEPLP savukārt norādīja, ka vēl gaida detalizētu prasīto 100 000 eiro pamatojumu no paša Latvijas Radio.
 
"Mēs nekavējoties, saņemot šo informāciju, pieprasījām Latvijas Radio valdei sniegt informāciju, kā šī summa tiks iztērēta, kā viņa tiks tērēta, lai mēs tālāk varētu rīkoties," stāstīja NEPLP loceklis Ivars Āboliņš. Viņš stāstīja, ka padomes rīcībā nebija informācijas par to, kāda summa būs nepieciešama. To Latvijas Radio valde minējusi tikai pirmdien. Āboliņš apliecināja, ka informāciju par Radio nepieciešamo naudu padome pieprasīja jau pagājušajā gadā.

KONTEKSTS:

10. jūlijā Latvijas Radio Ziņu dienests izteica neuzticību medija valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Par to vienojies absolūtais vairākums Ziņu dienesta darbinieku, kuri norādīja uz korespondentu lielo slodzi, nepietiekamo atalgojuma palielinājumu, Ziņu dienesta novājināšanu un centieniem panākt darbiniekiem nelabvēlīgas izmaiņas.

Savukārt Latvijas Radio valde paziņojusi, ka no amatiem neatkāpsies un turpinās darbu. Vēlāk valde pieprasīja steidzamības kārtībā piešķirt valsts budžeta līdzekļus atalgojumam 100 000 eiro apmērā jau šim gadam un 996 760 eiro nākamajam gadam. Daļa koalīcijas politiķu sola atbalstīt papildu finansējumu Latvijas Radio.

Pirmdien gaidāmas sarunas starp Latvijas Radio valdi, darbiniekiem un mediju uzraugu. Vēlmi tajās piedalīties paudis arī kultūras ministrs. Savukārt Valsts prezidents augusta vidū plāno rīkot semināru, kurā runātu par situāciju sabiedriskajos medijos kopumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt