Prezidents tiekas ar Svētā Krēsla valsts sekretāru un uzaicina pāvestu apmeklēt Latviju

Ceturtdien, 12.maijā, tiekoties ar Svētā Krēsla valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu, Valsts prezidents Raimonds Vējonis atzīmēja lielo sabiedrības pacēlumu, ko radīja pāvesta Jāņa Pāvila II vizīte Latvijā 1993.gadā, un atkārtoti izteica ielūgumu pāvestam Franciskam apmeklēt Latviju, informēja prezidenta preses dienests.

Arī premjers Māris Kučinskis (ZZS) izteica uzaicinājumu pāvestam 2018. gadā apmeklēt Latviju.

"Šī ceļojuma laikā, apmeklējot gan Lietuvu, gan Igauniju un arī Latviju, es jūtu šo lielo vēlmi pēc Svētā tēva apciemojuma, īpaši, 2018. gada svinību kontekstā. Es, protams, esmu tikai vēstnesis, es saņēmu ielūgumu un nodošu to svētajam tēvam. Man nav pamata teikt jā, vai nē, es varu tikai paust cerību, bet, domāju, ka pāvests apsvērs šo priekšlikumu. Ja drīkstu paust savu personīgo viedokli, ceru, ka viņš piekritīs," sacīja Parolins.

Tikšanās laikā ar kardinālu Raimonds Vējonis atzīmēja ļoti labās Latvijas un Svētā Krēsla attiecības, īpaši uzsverot to, ka Svētais Krēsls vienmēr atbalstījis Latvijas neatkarības centienus un nekad nav atzinis Baltijas valstu inkorporāciju PSRS sastāvā.

Savukārt Valsts prezidents un Svētā Krēsla valsts sekretārs pārrunāja arī veiksmīgo valsts un baznīcas sadarbību. Tāpat puses atzīmēja, ka ir svarīgi turpināt Latvijas un Svētā Krēsla sadarbību kultūras un vēstures jomā. Sarunas laikā amatpersonas pārrunāja ekumenisko sadarbību starp kristīgajām konfesijām Latvijā un to lomu sabiedrības saliedētības veidošanā.

Vējonis arī apsveica pāvestu Francisku ar pagājušajā nedēļā saņemto Kārļa Lielā balvu par ieguldījumu Eiropas vienotības veicināšanā. Tāpat Valsts prezidents izteica pateicību pāvestam Franciskam un Svētajam Krēslam par ieguldījumu videi draudzīga dzīvesveida veicināšanā un atbalstu pasākumiem globālās sasilšanas novēršanai.

Preses konferencē Porolins minēja ģimenes vērtību stiprināšanu, kā arī Eiropas bēgļu krīzi, aicinot cilvēkus nebaidīties no svešām kultūrām un būt pārliecinātiem par savu identitāti. Vēlāk Vatikāna pārstāvis ar lekciju uzstājās Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti