Dienas ziņas

Ziņu speciālizlaidums plkst.14:00 Jaunās valdības deklarācija

Dienas ziņas

Ugunsgrēks Vidrižu pamatskolas kurtuvē

Ziņu speciālizlaidums plkst.14:00 MK pirmā sēde

Prezidents Straujumas valdībai novēl strādāt kā vienotai atbildīgai komandai

Valsts prezidents Andris Bērziņš, sveicot trešdien apstiprināto premjerministri Laimdotu Straujumu (Vienotība) un viņas valdību tās pirmajā sēdē, novēlēja visiem ministriem strādāt kā vienotai un atbildīgai komandai.

Prezidents uzsvēra, ka Straujuma ir pirmā sieviete valdības vadītāja Latvijas vēsturē, un tā ir liela atbildība šajā politiski sarežģītajā laikā veidot valdību, no kuras sagaida konstruktīvu darbu bez priekšvēlēšanu retorikas.

Prezidents arī pateicās iepriekšējām premjeram Valdim Dombrovskim („Vienotība”), kurš uzņēmās valdības vadīšanu straujas ekonomikas lejupslīdes laikā.

Viņš arī pateicās jaunās valdības ministriem, kuri nenobijās no atbildības un piekrita strādāt jaunajā valdībā, lai gan tās mūžs būs īss.

Prezidents aicināja valdību strādāt kā vienotai un atbildīgai komandai, pildot izpildvaras funkcijas un apliecinot to, ka politiķi var būt atbildīgi un profesionāli.

Viņš arī sacīja, ka apņemas sadarboties, apspriest jautājumus un apmainīties ar viedokļiem, lai valdības lēmumi būtu vērsti Latvijas tautas labklājības virzienā. Viņš noslēdza uzrunu, novēlot „konstruktīvu darbu valsts labā”.

Jau ziņots, ka valdības veidošanu  Straujuma uzsāka pirms divām nedēļām, kad viņai premjerministra amata kandidātes pienākumus uzticēja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Pirms tam viņš divreiz bija noraidījis citus demisionējušā premjera Valda Dombrovska partijas „Vienotība” izvirzītos kandidātus ,piemēram, Arti Pabriku

Bērziņš Straujumas izveidoto Ministru kabinetu sauc par saprātīga kompromisa valdību. Līdzšinējās koalīcijas partijām tai ir pievienojusies Zaļo un Zemnieku savienība, līdz ar to valdība var rēķināties ar 66 Saeimas deputātu balsīm.

Vēstīts, ka Dombrovskis no amata atkāpās novembra nogalē, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, kurā gāja bojā 54 cilvēki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti