Prezidents skolēnus mudina izbaudīt atklāsmes prieku

Valsts prezidents Egils Levits jaunajā mācību gadā skolēnus mudina izbaudīt atklāsmes prieku, kad mācību procesā var uzzināt un saprast lietas, kas nebija zināmas iepriekš.

Prezidenta kancelejā informēja, ka pirmajā skolas dienā Levits viesojās Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, Rīgas 88. vidusskolā un Strazdumuižas internātvidusskolā-attīstības centrā vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem, kur teica uzrunu skolēniem un skolotājiem. Viņš norādīja, ka šī diena ir svarīga tamdēļ, ka tajā mijas skumjas par tik ātri pagājušo vasaru un atkalredzēšanās prieks. Tāpat prezidents aicināja skolēnus veltīt laiku, lai attīstītos, kā arī izbaudīt jaunu zinību apgūšanu.

"Skolēna dzīve ir ļoti lielisks dzīves periods, kad jūs varat veltīt savu laiku (un tas ir jūsu darbs) sev un tikai sev, sevis attīstīšanai. Izbaudiet tos mirkļus, kā mācību procesā jūs atklājat, ka jūs saprotat pēkšņi kaut ko tādu, ko iepriekš nebijāt sapratuši.

Tas ir atklāsmes prieks, kas vienmēr nāk kopā ar mācībām.

Piemēram, vēlāk, kad ņemsiet kredītu automašīnai, jūs varēsiet paši izrēķināt, kādi ir izdevīgākie kredīta noteikumi, vai arī, ja jums kāds stāstīs, ka ir apmeklējis Tobago salu, jūs zināsiet ne vien, kur tā atrodas, bet arī tās vēsturisko saikni ar Kurzemes hercogisti. No tā, vai divdabja teiciens būs ielikts komatos jūsu rakstītajā darba piedāvājumā darba devējam, tiks vērtēta jūsu kandidatūras nopietnība. Tā kā tas viss ir ārkārtīgi svarīgi, ko jūs šeit darāt," uzrunā ģimnāzijas skolēniem teica prezidents.

"Kad pienāk šis moments, kad jūs pēkšņi saprotat kaut ko, kas agrāk šķitis grūti, ir gandarījums, un šādi prieka mirkļi pieder pie mācību procesa," viņš savu domu papildināja uzrunā Rīgas 88. vidusskolā.

Viņš vēlēja rūpēties arī par dažādību. "Katrs no jums ir īpašs savā oriģinalitātē un vienreizībā. Jūsu dažādība veido mūsu Latvijas unikalitāti pasaulē. Tieši šī dažādība ir ārkārtīgi svarīga, un to arī kopiet un uzturiet tālāk!" uzsvēra prezidents.

Uzrunā Rīgas 88. vidusskolā viņš tam pievērsa īpašu uzmanību. "Mums ir viena kopēja valsts valoda, un arī šajā skolā jūs mācīsieties lielā mērā valsts valodā. Taču vienlaikus tas, ka katram ir sava kultūra un sava valoda blakus valsts valodai un kopējai latviskajai kultūrtelpai, ir bagātība visai Latvijas valstij, nevis tikai jums. Es domāju, ka tieši šo mērķu savietojamība ir šīs skolas (vienas no lielākajām Rīgas skolām) spēks," sacīja prezidents.

Abās skolās viņš vēlēja izturību pedagogiem un vieglākus kontroldarbus skolēniem.

Savukārt Strazdumuižas internātvidusskolā Levits uzsvēra, skolēni var sasniegt visu, ko ir iecerējuši: "Man šķiet, ka jums, skolēniem, kuri šeit mācās, ļoti būtisks ir gribasspēks un mērķtiecība, lai sasniegtu to, ko jūs vēlaties. Un ziniet – tas ir pilnīgi iespējams – sasniegt visu, ko vēlaties, ja vien jums ir mērķtiecība, gribasspēks un disciplīna. Savu skolas laiku atceroties, man pašam tieši disciplīna visvairāk "kliboja", tāpēc es to nenovēlu jums. Es ticu, ka jums ar disciplīnu veiksies daudz labāk nekā man, lai jūs, it sevišķi 12. klase, absolvētu skolu ar ļoti labām sekmēm un turpinātu iesākto un iecerēto."

Arī šeit prezidents vēlēja veiksmi mācībās. "Lai jums viss padodas un "iet no rokas"! Bet skolotājiem vēlu izturību, pacietību, optimismu un mīļumu," sacīja Levits.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt