Rīta Panorāma

Pedagogos optimisms un bažas par jauno mācību gadu

Rīta Panorāma

ES apturēs atviegloto vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem

Intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu

Prezidents skolēniem jaunajā mācību gadā novēl mācīties ar prieku, izglītības ministre – zinātkāri

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits Zinību dienā, pirmajā septembrī, novēl skolēniem mācīties ar prieku un skolotājiem – mācīt ar prieku. Savukārt izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece ("Konservatīvie") skolēniem jaunajā mācību gadā novēl zinātkāri un radošumu.

Valsts prezidents intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" jaunā mācību gada sākumā skolēniem novēlēja skaistu atkalredzēšanās prieku, kā arī mācīties ar prieku, jo mācības ir "ļoti interesanti, un tas ir ļoti jauks pasākums".  

Valsts prezidents atzina, ka šogad Zinību dienā dosies uz Zemgali – uz Vilces pamatskolu un Ozolnieku vidusskolu.

Izglītības un zinātnes ministre LTV raidījumā "Rīta panorāma" vēlēja, lai jaunais mācību gads ir "jaunām zināšanām, iedvesmām bagāts, enerģijas pilns". "Lai skolēni ir ne tikai zinātkāri un motivēti mācīties, bet arī radoši un ziņkārīgi, jo katrs skolēns, kurš nav zinātkārs, pilnīgi noteikti ir ziņkārīgs, un tad mēs varam radīt to interesi arvien vairāk mācīties," teica ministre.

Savukārt vecākiem ministre novēlēja būt pacietīgiem un saprotošiem pret "katru vienu skolotāju, jo skolotājs ir profesionāls, kurš dara savu darbu pēc labākās apziņas".

"Vienkārši cilvēcīgi strādājot kopā mēs arī uzbūvēsim arvien labāku izglītību," teica Muižniece.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija liecina, ka jaunajā mācību gadā 568 izglītības iestādēs skolas solos sēdīsies 219 141 skolēns. Dati par izglītojamo skaitu gan var tikt precizēti pēc 5. septembra, kad skolas būs ievadījušas jaunāko informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS), ziņo LETA.

Pirmajās klasēs provizoriski ir uzņemti 21 500 skolēnu.

Jaunajā mācību gadā ir veiktas pašvaldību skolu tīkla izmaiņas un slēgtas četras sākumskolas, 18 pamatskolas, četras vidusskolas, astoņas pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī viena speciālā pamatskola. Reorganizācijas procesā viena iestāde pievienojas citai izglītības iestādei un apvienojas 18 izglītības iestādes, izveidojot piecas izglītības iestādes. Savukārt 12 vidusskolas pārveidotas par pamatskolām, četras pamatskolas pārveidotas par sākumskolām un viena sākumskola pārveidota par pamatskolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti