Prezidents Satversmes sapulces sasaukšanas gadadienā: Katram ir pienākums aizstāvēt demokrātisko Latviju

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumā Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas gadadienā norāda, ka 1. maijs Latvijā vienmēr būs atgādinājums par atbildīgiem lēmumiem un katram ir pienākums aizstāvēt demokrātisko Latviju un rūpēties par kopējo labumu.

Prezidents norāda, ka Satversmes sapulces sasaukšana 1920. gada 1. maijā simboliski vēstīja par mūsu tautas uzvaru Brīvības cīņās: “Neatkarīgas Latvijas izcīnīšanai Brīvības cīņās bija vajadzīga visas tautas varonība un drosme. Vēstures notikumi mums apliecina, ka drosme iestāties par savu valsti ir nepieciešama ik dienas gan lielās, gan mazās lietās, lai neatkarīgā Latvija pastāvētu mūžam un plauktu.

Katram ir pienākums aizstāvēt demokrātisko Latviju, rūpēties par kopējo labumu un būt pilsoniski atbildīgiem.”

Turklāt simboliski 1. maijs kļuvis arī par dienu, kad varam svinēt atgriešanos Eiropas valstu saimē, kurai esam piederīgi, pauž Vējonis, norādot, ka aprit 15. Gadadiena, kopš Latvija kļuvusi par Eiropas Savienības dalībvalsti. “Eiropas Savienība mūs vieno kopīgās vērtībās un pārliecībā, ka tikai kopā mēs varam nodrošināt mieru, pārticību un labāku nākotni.”

Prezidents pārliecināts, ka 1. maijs mums vienmēr būs atgādinājums par atbildīgiem lēmumiem, ko esam varējuši pieņemt un īstenot, un iedrošinājums nepieciešamiem lēmumiem, kas Latvijas nākotnē vēl būs jāpieņem.

“Valsts nekad nebūs pabeigta. Mēs katrs bieži redzam arvien jaunas iespējas Latvijas attīstībai un izaugsmei. Tikai mēs paši esam atbildīgi par mūsu Latviju, jo Latvija būs tāda, kādu mēs paši ar saviem lēmumiem un darbiem veidosim,” norāda Vējonis.

KONTEKSTS:

Satversmes sapulci ievēlēja 1920.gada 17.-18.aprīlī. To ievēlēja vispārējās vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās un proporcionālās vēlēšanās. Vēlēšanās varēja piedalīties visi valsts pilsoņi vecumā no 21 gada.

Uz pirmo sapulci Satversmes sapulce sanāca 1920.gada 1.maijā un par tās priekšsēdētāju ievēlēja Jāni Čaksti, kurš vēlāk kļuva arī par Latvijas prezidentu. Starp Satversmes sapulces uzdevumiem bija valsts pamatlikuma jeb Satversmes izstrādāšana - šis darbs ilga gandrīz divus gadus - līdz 1922.gadam. Satversmes sapulcē bija 21 pastāvīgā komisija. Notika 213 sēdes, pieņēma 205 likumus un 291 noteikumu ar likuma spēku.

Satversmes sapulce darbību beidza reizē ar 1.Saeimas sanākšanu 1922.gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt