Prezidents salīdzina 1949.gada deportācijas un mūsdienu emigrāciju

Divos gados Latviju atstājuši aptuveni tikpat daudz cilvēku, cik 1949.gadā dažās dienās tika represēti. Tā pirmdien uzrunā pie Brīvības pieminekļa norādīja valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš arī aicināja pašvaldības aktīvi risināt emigrācijas jautājumu.

Bērziņš norādīja, ka tuvojas pašvaldību vēlēšanas, un tāpēc politiķiem būtu jāizvērtē, kas līdz šim ir izdarīts.

„Mums ir pilnīga neatkarība savā rīcība, tātad pilnīga atbildība,” sacīja Bērziņš.

Pirmdien Latvijā piemin deportāciju upurus, kad pirms 64 gadiem notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju. No Latvijas kopumā tika deportēti 43 000 cilvēki - ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.komunistiskā genocīda upurus,

Piemiņas dienā notika vairāki pasākumi un koncerti notiek gan Rīgā, gan citur Latvijā. Tāpat kā katru gadu, Rīgā šajā dienā notika tradicionālais gājiens no Okupācijas muzeja ēkas uz Brīvības pieminekli, kur būs svinīgā ziedu nolikšana. Pirms tam notika piemiņas brīdis pie Šķirotavas stacijas un citi.

Piemiņas pasākumos piedalījās galvenokārt vecāka gada gājuma ļaudis - gan tie, kuri paši piedzīvojuši izsūtījumu, gan tie, kuri Sibīrijā dzimuši. Taču bija arī jauni cilvēki, kuri bija atnākuši pieminēt savus represētos vecākus un vecvecākus.

Iepriekš vēstīts, ka desmit gados, no 2000. līdz 2010.gadam, migrācijas rezultātā iedzīvotāju skaits kopumā Latvijā samazinājies par 192 tūkstošiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti