Prezidents: Partiju darbs pie koalīcijas veidošanas – neapmierinošs

13.Saeimā ievēlēto partiju darbs pie jaunās koalīcijas veidošanas vērtējams kā neapmierinošs, paziņojumā medijiem uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš jaunnedēļ uz sarunām aicinājis trīs premjera amata kandidātus un sagaida, ka partijas par nākamo koalīciju varētu vienoties līdz 6.novembrim

Vējonis otrdien, 30.oktobrī, uz tikšanos Rīgas pilī aicinājis trīs 13.Saeimā ievēlēto partiju premjera amata kandidātus: Aldi Gobzemu no "KPV LV", Jāni Bordānu no Jaunās konservatīvās partijas un Arti Pabriku no “Attīstībai/Par!”.

Valsts prezidents sagaida, ka šo tikšanos laikā iespējamie Ministru prezidenta amata kandidāti informēs par līdzšinējās partiju sarunās panākto, par turpmāko valdības veidošanas procesu, darāmajiem darbiem un iespējamo koalīcijas sastāvu.

“13.Saeimā ievēlēto partiju īstenotās konsultācijas un tajās panāktais progress par iespējamo koalīciju un jaunās valdības vadītāja kandidatūru vērtējams kā neapmierinošs.

Šobrīd nav panāktas vienošanās ne tikai par nākamās koalīcijas aprisēm, bet arī vērojama nespēja vienoties par darāmajiem darbiem.

Tas ne tikai apdraud iespējas panākt vairākuma atbalstu vienam no šiem Ministru prezidenta kandidātiem, bet rada riskus, ka jaunā Saeima 6.novembrī nespēs vienoties par 13.Saeimas priekšsēdētāju un prezidiju,” uzsvēra prezidents.

KONTEKSTS:

Jau trešo nedēļu turpinās sarunas par nākamās valdības veidošanu, taču pagaidām vienošanās nav panākta.  Prezidents pēc sarunām ar visām 13. Saeimā ievēlētajām partijām turpina izvērtēt Alda Gobzema ("KPV LV"), Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) un Arta Pabrika ("Attīstībai/Par!") kandidatūras uz Ministru prezidenta amatu un sagaida, ka turpmākajā partiju konsultāciju laikā tiks panākta vienošanās par vairākuma atbalstu vienam no šiem kandidātiem.

Apvienība „Attīstībai/Par!” ierosināja valdības veidošanas sarunās ieviest jaunu tematiskās diskusijas formātu ekspertu līmenī, apspriežot veselības aprūpes un izglītības reformu, tiesiskuma un drošības jautājumus, transporta un infrastruktūras jautājumus, obligātā iepirkuma komponentes atcelšanu un pašvaldību reformu.  Sarunās piedāvāja iesaistīt 6 partijas: “Attīstībai/Par!”, “KPV LV”, JKP, ZZS, Nacionālo apvienību, “Jauno Vienotību”, bet  JKP un “KPV LV” sarunās nepiedalīsies.  

Trešajā sarunu nedēļā četras partijas vienojās, ka jau tuvākajā laikā ir jāgroza veselības aprūpes finansēšanas likums, kā arī secināja, ka novadu reforma būs jāīsteno.  

3 komentāri
Aleksandrs Jermaks
Visi gudri mācīt teiksim Ziemeļkoreju, Krieviju, kādai politiskai sistēmai jābūt, kā tiek apspiestas demokrātiskās tiesības un pretēji viedokļi.. bet ja salīdzina ar Latviju, tad tie procesi pat blakus nestāv tai diktatūrai.. Iedomājaties tikai situāciju, ja Krievijā valdības vēlēšanās ar tādu pašu pārsvaru vinnētu Navaļnijs piemēram.. jeb cita kāda partija virzīta uz Eiroatlantisko kursu... un tad viņu medijos pat neizskatītu kā iespējamo Valdības veidotāju, bet esošā partija teiktu - nu viņiem nepareizs politiskais vektors.. tādēļ mēs viņu pat neizskatām kā iespējamo valdības veidotāju un veidosim tur ar Žirinovski, komunistiem utt... .. Tak visa pasaule noēstu Krieviju... bez sāls... būtu tāds žults sprādziens, kādu pasaule nav redzējusi.. visas iespējamās demokrātijas sarginstances baltkvēlē drukātu, kā tiek apspiesta demokrātija Krievijā.. Bet te.. viss čilliņā,, pat mediji nekaunās no tā, ka Saskaņu vispār par partiju neuzskata.. Špļāviens visam.. demokrātijas cena - 0
Aleksandrs Jermaks
Sanāk, tie cilvēki, kuri balsoja par saskaņu tika maldināti, ja pat viņu partiju neizskata, kā iespējamo valdības veidotāju.. visi mediji tikai par 6 parijām runā tā itkā Saskaņa būtu kautkāda miskaste kur simtiem tūkstošu vēlētāju būs izsvieduši savu konstitucionāli tiesisko balsi, tā tiek noignorēta vienīgā šo cilvēku demokrātiskā griba! tas ir vairāk kā krimināli.. tas pat diktatūrā nenotiek vis baisākajā, jo tur vismaz cilvēkam liedz balsot par to, kam nav cerību realizēt savas tiesības ... šeit vnk. izsmej tos cilvēkus visos iespējamos līmeņos un veidos. Paužu savu sašutumu... jā kaut arī pats par Saskaņu neesmu vēlējis. Bet kautkas tāds nav iedomājams veselā saprātā.
Aleksandrs Jermaks
Valdība, jeb koalīcija jāveido tai partijai, kura ieguva vis lielāko balsu skaitu! Tai partijai, kurai vēlētāji devuši vislielāko atbalstu izrādot savu demokrātisko gribu balsojuma veidā! Tā ir lai cik tas kādam nepatiktu - Saskaņa. Viss pārējais ir kautkāds nesaprotams antidemokrātisks balagāns... Jo to var nosaukt dajebkādi tikai ne par demokrātisku pēcvēlēšanu valdības veidošanas procesu. Demokrātijas pamatu pamats ir vairākuma paustais viedoklis vienlīdzīgās tiesībās un nekādi etniskie vai politiskā vektora kursu nesaderīgumi nevar ietekmēt demokrātiski izvēlētās partijas tiesības uz valdības vēlēšanām.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti