Prezidents: Nākamajā valdībā Kozlovskim noteikti jāturpina darbs

Valsts prezidents, kurš trešdien noraidīja vienīgo - aizsardzības ministra Arta Pabrika („Vienotība") - kandidatūru premjera amatam, sagaida jaunus priekšlikumus no partijām un plāno nākamā premjera vārdu nosaukt līdz 7.janvārim. Vienīgais ministrs, kuram pēc prezidenta domām, jāturpina darbs valdībā ir par iekšlietu jomu atbildīgais Rihards Kozlovskis (Reformu partija).

Prezidents trešdien žurnālistiem skaidroja, ka Pabrika kandidatūra noraidīta viņa iepriekšējās darbības dēļ, taču konkrētāk prezidents savus iebildumus nepaskaidroja, aizbildinoties ar to, ka visas ziņas par Aizsardzības ministrijas darbību ir ierobežotās pieejamības informācija. „Man ir pietiekami daudz informācijas, lai es varētu izvērtēt kandidātus, un tā ir mana atbildība,” sacīja prezidents. Viņš arī norādīja, ka partiju līderi „labāk par mani zina savus cilvēkus, viņu vājas un stipras puses”.

Prezidents uzskata, ka nākamajam premjera amata kandidātam jābūt cilvēkam, kas ar savu darbību konkrētā vietā un laikā ir pierādījis, ka viņš šo darbu var padarīt. Tas neizslēdzot arī kādu bijušo premjeru iespēju atkal pretendēt uz valdības vadītāja krēslu, atzina prezidents.

Bērziņš vēlas no partijām sagaidīt skaidru priekšstatu par nākamo valdību jau šogad, taču, ja tas nenotiks, viņš plāno potenciālā Ministru prezidenta vārdu nosaukt 7.janvārī. Pašlaik sarunas ar politiskajiem spēkiem nav plānotas, taču prezidents un viņa komanda būs gatavi tikties ar partijām, kad politiķiem būs sakāms kaut kas konkrēts.

Bērziņš atturējās paust, kādus ministrus viņš nevēlētos redzēt nākamajā valdībā, taču uzsvēra, ka var nosaukt vienu ministru, kuram noteikti ir jāturpina darbs - tas ir iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Jau ziņots, ka Bērziņš noraidīja vienīgo premjera amata kandidātu - „Vienotības" virzīto aizsardzības ministru Arti Pabriku, un viņa vietā partijām būs jāmeklē cits jaunās valdības vadītājs. „Vienotība" Ministru prezidenta amatam virzīja tikai Pabriku, taču jau trešdienas rītā „Vienotības” pārstāvis Dzintars Zaķis atklāja, ka partija jau domā par citu kandidātu, meklējot to gan partijā, gan ārpus tās

Dombrovskis no amata atkāpās novembra nogalē. Šo soli viņš pamatoja ar atbildības uzņemšanos par Zolitūdes traģēdiju, kurā, iebrūkot veikala „Maxima" jumtam, bojā gāja 54 cilvēki.

"Vienotība" pauda gatavību uzņemties arī nākamās valdības vadību un izvirzīja trīs iespējamos kandidātus – Pabriku, bijušo kultūras ministru Intu Dālderi un bijušo ekonomikas ministru un tagadējo eiroparlamentārieti Krišjāni Kariņu. Valsts prezidents pēc sarunām ar politiskajām partijām nolēmis uz valdības vadītāja amatu nenosaukt nevienu no izvirzītajiem kandidātiem un turpināt politiskās konsultācijas šonedēļ.

Prezidents arī neoficiāli piedāvājis premjera amatu Āboltiņai, taču viņa no tā atteikusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti