Prezidents: Koalīcija viennozīmīgi ir saņēmusi labu vērtējumu

„Viennozīmīgi var teikt, ka esošā koalīcija ir saņēmusi labu vērtējumu,” svētdienas rītā Latvijas Televīzijai sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

„Saliekot balsis kopā, koalīcija ir ieguvusi vairākumu,” komentēja prezidents.

Viņaprāt, pārsteigumu nav un „rezultāti atbilst diezgan precīzi tam, kādi viņi varēja būt”. Vienīgais iespējamais pārsteigums varētu būt salīdzinoši nelielais atbalsts „No sirds Latvijai”, jo aptaujas pirms vēlēšanām rādīja, ka Ingunas Sudrabas vadītā partija saņems lielāku atbalstu. Savukārt attiecībā uz paredzamo Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas ("Vienotība") neiekļūšanu Saeimā, viņš norādīja uz "melnās kampaņas" ietekmi.

Viņš uzsvēra, ka tagad partijām būs nedēļa laika, lai tās varētu diskutēt un vienoties par koalīciju. „Katrs nedēļas laikā novērtēs savas iespējas. Mans pienākums ir nominēt, bet viņiem jāizvērtē,” saka Bērziņš. Viņš arī norādīja, ka „negribu iedot nekādas konkrētas norādes un ievirzes”. Galvenais – lai koalīcija spēj noturēt vairākumu koalīcijā.

Ziņots, ka pašreizējā valdības koalīcija ir gatava turpināt risināt sarunas par sadarbības turpināšanu. Atbilstoši provizoriskajiem rezultātiem nākamajā Saeimā iekļuvušas sešas partijas. "Saskaņa" ir ieguvusi 23,26%, "Vienotība" - 21,62%, ZZS - 19,74%, Nacionālā apvienība - 16,5%, "No sirds Latvijai" - 6,91%, Latvijas Reģionu apvienība - 6,47%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti