Prezidents: Ja ministre nespēj atrisināt operas jautājumu, tas jādara valdībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ja viens ministrs nespēj atrisināt jautājumu par Nacionālās operas vadību, tad tas ir jādara valdībai, sasaucot slēgto sēdi. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio raidījumam „Krustpunktā” pauda Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Abu konfliktā iesaistīto pušu rīcību, risinot konfliktu ar mediju starpniecību, prezidents nodēvēja par muļķīgu. „Mēs neesam iemācījušies, kā šos jautājumus cilvēcīgi risināt. Jautājums jārisina nevis caur presi, bet cilvēcīgi un laicīgi,” uzvēra Bērziņš.

Prezidents arī norādīja, ka nākamgad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, līdz ar to no šāda publiska konflikta zaudētāji būs visi. „Nevienai pusei tas neko labu nedos,” piebilda prezidents.

Bērziņš aicināja valdību iejaukties situācijā: „Ja valdībā viens ministrs nespēj atrisināt jautājumu, tas ir valdības jautājums. Lai viņi sasauc kārtējo slēgto sēdi un atrod risinājumu.”

Jau vēstīts, ka augusta beigās Kultūras ministrija pēc konkursa uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdi nolēma, ka to turpmāk vadīs līdzšinējais LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos komponists Arturs Maskats, taču Maskats publiski paziņoja, ka no amata atsakās. Iepriekšējam LNO valdes vadītājam Andrejam Žagaram tika piedāvāts LNO padomnieka amats, lai nodrošinātu sekmīgu iesākto projektu pabeigšanu, taču arī viņš nošāda scenārija atteicās.

Kultūras ministrija pašlaik apsver iespēju izsludināt jaunu konkursu uz operas mākslinieciskā vadītāja amatu vai šo amatu piedāvāt trešajam pretendentam, kas iepriekš pieteicās konkursā.

Operas arodbiedrību pārstāvji uzskata, ka Žagara nomaiņa "ieviesīs pārmaiņas, kas sen vajadzīgas", savukārt Žagara atbalstam LNO valdē publiski izteikušies operas pasaules pārstāvji gan ārpus Latvijas robežām, gan ilggadēji operas sponsori un vairāki LNO solisti.

Publisku sašutumu par Grendes darbu piektdien pauda arī Jaunā Rīgas teātra vadītājs Alvis Hermanis. Savukārt soliste Kristīne Opolais atteicās uzstāties LNO ēkas 150 gadu jubilejas koncertos. Bet sociālajā tīklā "Facebook" piektdien izveidota lapa "Grende, atkāpies".

Savukārt nedēļas nogalē sociālā tīkla "Facebook" lapas "Grende, atkāpies" domubiedru grupa izplatījusi atklātu vēstuli, kurā uzsver, ka Latvijai vajadzīgs kompetents kultūras ministrs, un aicina Nacionālo apvienību izvirzīt jaunu kultūras ministra amata kandidātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti