Dienas ziņas

Zolitūdē sēro un piemin traģēdiju

Dienas ziņas

NATO ģenerālsekretārs apmeklē Ādažu militāro bāzi

Gads pēc traģēdijas Zolitūdē

Prezidents: Dzīvē ir daudz vienkāršu lietu, par kurām katram jāuzņemas atbildība

Dzīve ir sīkumu gūzma, un katram ir jāuzņemas atbildība par savu rīcību, domājot par sevi un līdzcilvēkiem, tā Zolitūdes traģēdijas dienā, pieminot bojāgājušos, sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Prezidents intervijā LTV „Dienas Ziņām” vēlreiz pateicās glābējiem, kas strādāja traģēdijas vietā, arī nežēlojot savas dzīvības, un pauda atbalstu bojāgājušo un cietušo tuviniekiem. Daudziem cilvēkiem šī traģiskā  skola lika daudz ko pārdomāt un domāt par sevi un tuviniekiem, sacīja prezidents.

Viņš uzsvēra, ka pēc šīs traģēdijas katram visplašākā nozīmē jādomā par savu atbildību.

„Mēs katrs ikdienā sīkas muļķības taisām”, bet tām var būt traģiskās sekas, kaut vai braucot ar auto un runājot pa telefonu, neuzmanība var novest pie traģēdijas.

Atbildība ir vienkāršās cilvēcīgās lietās, ja katrs pielabotu kaut ko, būtu pavisam cita dzīve, sacīja prezidents.

„Dzīve ir sīkumu gūzma, un katram vajadzētu paskatīties uz sevi, lai neteiktu, ka citi vainīgi vai valsts, vai valdība vainīga,” uzsvēra Bērziņš.

Viņš arī sacīja, pēc Zolitūdes traģēdijas daudzi cilvēki ir darījuši visu, lai šādas situācijas neatkārtotos, bet tas diez vai ir pietiekams mierinājums traģēdijas upuriem. 

Jau ziņots, ka piektdien aprit gads kopš Zolitūdes traģēdijas, kas aiznesa 54 cilvēku dzīvības un uz mūžu mainīja vēl daudzu cilvēku dzīvi. Bojāgājušos piektdien pieminēja daudzās baznīcās, bet jau no pašā rīta agruma ļaudis kādreizējā veikala „Maxima” vietā nolika svecītes, mīļlietiņas un ziedus, pieminot pirms gada bojāgājušos un cietušos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti