Rīta Panorāma

Latvijas Nacionālās bibliotēkas akcija „Dzimtas Bībele”

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Covid-19 Latvijā un pasaulē. Skype saruna ar Valsts prezidentu Egilu Levitu

Prezidents: Covid-19 krīzē Latvijas valdība atradusi zelta vidusceļu

Latvijā valdība atradusi zelta vidusceļu starp Covid-19 izplatības ierobežošanu un tās ietekmi uz ekonomiku, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

“Mums ir jāiztur, jo mums ir divas iespējas. Vai nu mēs saslimstam tādā daudzumā, ka medicīnas dienesti vairs to nevar turēt. Vai arī mums jāierobežojas tādā veidā, ka mēs paliekam ilgāk mājās, un tas, protams, ietekmē ekonomiku,” sacīja Levits.

Viņš pauda pārliecību, ka Latvijas valdība ir atradusi zelta vidusceļu. Noteiktie ierobežojumi atstāj iespaidu uz ekonomiku, bet tie arī palīdz stabilizēt vīrusa izplatību.

“Mums ir ierobežojumi, bet, ja salīdzinām ar ierobežojumiem Rietumeiropā, mums nav noteikts totāls iziešanas aizliegums,” sacīja prezidents. Viņaprāt, šis ir “pareizais ceļš, ka ir izkuģots starp divām klintīm”.

Prezidents arī atbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu par vienu mēnesi, par ko šonedēļ vienojās valdību veidojošās partijas.

Tāpat Levits norādīja, ka pēc krīzes būs gaidāma ekonomiskā augšupeja, bet jautājums ir par to, kad šī krīze beigsies. “Šis krīzes uzdevums nav tik daudz pārstrukturēt ekonomiku, kā tas bija iepriekšējo krīžu gadījumā, bet pārziemot. Tas nozīmē – mēs tagad samazinām mūsu tempu un tad pēc iespējas tempu atkal uzņemsim,” sacīja Levits, piebilstot, ka Latvijas politika pašlaik ir vērsta tieši uz ekonomisko pārziemošanu.

Viņaprāt, dīkstāves pabalsts krīzes periodā ir jādod visiem tiem, kuriem šajā krīzes situācijā nav darba. Tas, vai darba devējs ir nomaksājis nodokli vai nav, tā nav darba ņēmēja kļūda. Šie cilvēki ir jāiekļauj atbalsta programmās, diskusijas par to notiek, sacīja prezidents.

KONTEKSTS:

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Valdība 31. martā nolēma, ka tā saukto dīkstāves pabalstu līdz ar vispārējā nodokļu režīmā strādājošajiem uzņēmumiem varēs saņemt arī pašnodarbinātie, autoratlīdzību saņēmēji un mikrouzņēmumos strādājošie. Vēlāk arī paplašināts atbalsta saņēmēju loks.

Atbalstam valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā izsludināta ārkārtējā situācija, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti