Prezidents: Brīvības īstenais līdzsvars ir atbildība

"Gaidītās un sasniegtās brīvības īstenais līdzsvars ir atbildība. Atbildība par to, kas jau paveikts; par to, kāda būs šī zeme, tauta un valsts; par saviem līdzcilvēkiem, bet galvenais – atbildība katram par saviem dzīves lēmumiem,"  uzrunā par godu Latvijas Tautas frontes (LTF) 25 gadu jubilejai svinīgajā pasākumā pie Brīvības pieminekļa norādīja Valsts prezidents Andris Bēziņš.

Tāpat Valsts prezidents uzsvēra to, ka vairāk nekā divdesmit neatkarības gados Latvija ir paveikusi "neticami daudz, lai sasniegtu tos mērķus, par kuriem kādreiz varēja tikai sapņot. Latvija ir dalībvalsts pasaules nozīmīgākajās starptautiskajās organizācijās. Latviju zina, pazīst un atpazīst. Tiesa, tas ir gan mūsu veiksmju, gan arī nesen gūtās rūgtās pieredzes dēļ".

Uzrunā būtisku lomu Andris Bērziņš atvēlēja uztveres izmaiņām, ko pasaulē ieviesusi mūsdienu tehnoloģiju attīstība, sasaistot to ar katra tautas pārstāvja lomu nācijas izaugsmē.

"Pasaule ir kļuvusi šķietami mazāka, tehnoloģiju ietekmē attālumi sarūk. Tā ir cilvēku mobilitāte jeb pārvietošanās brīvība mūsdienu izpratnē, un tai pretoties vairs nevar neviena valsts, izņemot totalitārās,"norādīja Andris Bērziņs. "Tieši tādēļ mūsu tautiešu ieguldījums Latvijas attīstībā līdz šim un it īpaši nākotnē ir ļoti, ļoti nozīmīgs. Ikviens var pielikt savu roku un prātu Latvijas izaugsmei un attīstībai, neatkarīgi no tā, kur mēs patreiz katrs dzīvojam un strādājam."

Uzrunas turpinājumā prezidents uzsvēra atbildības, izglītības un apgaismības nozīmi:

"Gaidītās un sasniegtās brīvības īstenais līdzsvars ir atbildība. Atbildība par to, kas jau paveikts; par to, kāda būs šī zeme, tauta un valsts; par saviem līdzcilvēkiem, bet galvenais – atbildība katram par saviem dzīves lēmumiem. Tieši tādēļ atbildības veidotājs, tātad – izglītība un apgaismība, ir Latvijas nākotnes atslēga."

Runas noslēgumā prezidents atzīmēja, ka moderno tehnoloģiju uzvaras un negaidītu atklājumu laikmetā "arī mūsu nācijai nākas būt intelektuāli, fiziski, bet galvenais – garīgi gatavai jaunai pasaules uztverei".

"Mēs jau šajā laikmetā esam iekšā un piedalāmies tajā, katrs ar savu likteni, pieredzi un mūža gadiem. Jātic, ka „bezvēstures lāsts” Latvijai ir noņemts." teica Bērziņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt