Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts drošības dienesta priekšnieku Normundu Mežvietu

Rīta Panorāma

Dievišķais un pasaulīgais - kopā ar LNSO un diriģentu Aināru Rubiķi

Intervija ar valsts prezidentu Raimondu Vējoni

Prezidents: Automātiska pilsonība nepilsoņu bērniem ir valsts attieksmes jautājums

Automātiska pilsonības piešķiršana nepilsoņu bērniem Latvijā ir valsts attieksmes jautājums pret iedzīvotājiem, intervijā Latvijas Televīzijā raidījumā "Rīta panorāma" teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas iedzīvotājiem ir jāatķeksē anketā, ka viņi vēlas, lai bērnam tiktu piešķirta pilsonība. Tā nav labākā kārtība valstī, uzskata prezidents.

"Visi bērni, kas piedzimst [Latvijā], ir Latvijas pilsoņi. Šim pagaidu režīmam ir jāpieliek punkts," teica Vējonis.

Pēc viņa teiktā, nav pieņemami, ka bērniem, kuri piedzimst, ir tāds pats statuss kā bijušajiem PSRS pilsoņiem. "PSRS jau krietni sen nav kā valsts," uzsvēra Vējonis.

Viņš arī norādīja, ka Latvija ir palikusi vienīgā, kurā bērniem automātiski netiek piešķirta pilsonība, jo arī Igaunija to ir likvidējusi.

"No vienas puses, tas ir dziļi simbolisks žests, jo tas cilvēku skaits nav liels," teica Vējonis un pauda cerību, ka atbalsta gadījumā tas tiks virzīts uz priekšu kā jebkurš cits likumprojekts - ka tas netiks īpaši kavēts un "nolikts kaut kur zem galda".

KONTEKSTS:

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis atkārtoti vērsties parlamentā ar priekšlikumu par automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem. Iepriekšējā sasaukuma Saeima prezidenta iniciatīvu noraidīja, taču tagad tai varētu būt vairākuma atbalsts.

Gadā aptuveni 25 jaundzimušajiem vecāki, reģistrējot bērnu, nav norādījuši, ka vēlas, lai viņu atvase kļūtu par Latvijas pilsoni. Jau pērn septembrī Valsts prezidents rosināja kārtību mainīt, nosakot, ka automātiski līdz ar piedzimšanu bērns kļūst arī par pilsoni. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti