Dienas ziņas

Medijs ar skaļu virsrakstu ceļ trauksmi pierobežā

Dienas ziņas

Pierīgā meklē risinājumus vīzu noformēšanai bēgļiem

Prezidents atbalsta sabiedrisko mediju apvienošanu

Prezidents atbalsta SEPLP izstrādāto sabiedrisko mediju apvienošanu un finansēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeimai vēl šī sasaukuma laikā jāpieņem lēmumi par sabiedrisko mediju apvienošanas un finansēšanas koncepcijām, pirmdien pēc sarunas ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (SEPLP) uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits. Viņš Latvijas Televīzijai norādīja, ka atbalsta SEPLP izstrādātās koncepcijas.

Jau ziņots, ka SEPLP aicina apvienot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju 2024. gadā un mediju budžetu piesaistīt konkrētu nodokļu ieņēmumiem.

"Saeimai vajadzētu apspriest šīs divas koncepcijas, tad pieņemt lēmumu un izdarīt attiecīgos grozījumus likumā. Bet tas būtu jāizdara vēl šai Saeimai. Jo šī Saeima pieņēma likumu un izveidoja padomi.

Ļoti, ļoti būtiski, ka nedrīkst samazināties viedokļu un raidījumu daudzveidība. Un šis jautājums ir izšķirošs," sacīja prezidents.

Prezidenta kancelejā informēja, ka “Saeimai, kas SEPLP iepriekš ir devusi uzdevumus abas koncepcijas izstrādāt, vēl šī sasaukuma laikā ir arī jāpieņem attiecīgi lēmumi, lai abu reformu gadījumā tiktu pieņemts skaidrs attīstības virziens”. Levits arī izteica atbalstu tam, ka pakāpeniski vairāku gadu laikā sabiedrisko mediju finansējums tiktu palielināts no pašreizējiem 0,13 % uz 0,16 % no iekšzemes kopprodukta, kas ir Eiropas Savienības vidējais rādītājs sabiedrisko mediju finansējumam.

SEPLP informēja, ka koncepcija par sabiedriskā radio un televīzijas apvienošanu veidota, vienlīdzīgi attiecoties pret abiem medijiem, kā arī uzklausot radio un televīzijas viedokļus. Liela nozīme piešķirta tam, lai arī pēc apvienošanas, kā koncepcijā plānots – no 2024. gada janvāra, tiktu garantēta redakcionālā atbildība, viedokļu daudzveidība, kā arī stiprināts pieejamais saturs bērnu, jauniešu un pētnieciskās žurnālistikas jomās.

Padome ar prezidentu apsprieda arī sabiedrisko mediju satura kvalitāti. "Padome uzskata, ka kopumā sabiedriskie mediji strādā ļoti labi šajā laikā. Strādā ļoti daudz. Un tiek veltīti ievērojami resursi, lai veidotu sižetus gan no pašas Ukrainas, gan šeit, lai analizētu," izteicās SEPLP vadītājs Jānis Siksnis.

KONTEKSTS:

SEPLP aicina apvienot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju 2024. gadā un mediju budžetu piesaistīt konkrētu nodokļu ieņēmumiem.

Ar koncepciju par apvienota sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa izveidošanu un darbību un koncepciju par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu finansēšanas modeļa maiņu var iepazīties SEPLP mājaslapā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti