Prezidents aicina nepilsoņus iegūt Latvijas pilsonību

Ir laiks beigt piešķirt nepilsoņu statusu Latvijā dzimušajiem bērniem – šādu pārliecību Valsts prezidents Raimonds Vējonis pauda uzrunā Daugavpilī konferencē "Ceļā uz Latvijas valsti. Latgales Simtgades kongress. Tautu forums Daugavpilī". Viņš arī aicināja nepilsoņus iegūt Latvijas pilsonību.

Vējonis aicināja tos Latvijas iedzīvotājus, kuri vēl nav Latvijas pilsoņi, apsvērt pilsonības iegūšanu: “Jo īpaši svarīgi, lai vecāki reģistrētu savus dzimušos bērnus Latvijas pilsonībā. To izdarīt ir ļoti vienkārši.”

Prezidents arī pauda pārliecību, ka laiks beigt piešķirt nepilsoņu statusu Latvijā dzimušajiem bērniem.

Tāpat Vējonis uzrunā Daugavpilī uzsvēra iedzīvotāju dažādību, kas ir Latvijas spēks un bagātība: “Ļoti svarīgi, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs justos tai piederīgs neatkarīgi no savas tautības vai reliģiskās pārliecības.”

Viņš arī norādīja uz mazākumtautību nopelniem Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā, jo “mūs vienoja kopīga cīņa par mums svarīgām vērtībām – Latviju un brīvību”.  

Prezidents arī norādīja uz Daugavpilī esošo Baznīcu kalnu, kur viens otram līdzās slejas četru konfesiju dievnami. “Daugavpils simbolizē mūsu spēju būt vienotiem savā dažādībā un kopīgiem spēkiem veidot Latvijas nākotni, saglabājot un kopjot katram savas tradīcijas, valodu un kultūru,” sacīja Vējonis.

“Latvijas teritorijā gadsimtu gaitā cieši blakus cits citam ir dzīvojuši daudzu tautību cilvēki. Viņu starpā vienmēr pastāvējusi Baznīcu kalnā vērojamā tolerance, kas likta arī mūsu neatkarības pamatos. Latvijas Republikas proklamēšanas aktā tika uzsvērts, ka visi ir aicināti piedalīties jaunās valsts veidošanā, kurā nebūs vietas apspiešanai un netaisnībai,” sacīja prezidents.

Forums ar 14 tautību pārstāvjiem

Daugavpilī Tautu foruma diena piedalījās 14 dažādu tautību pārstāvji - kopumā vairāk nekā 100 mazākumtautību nevalstisko organizāciju aktīvisti.

Daugavpilī Tautu forums
00:00 / 03:17
Lejuplādēt

Neformālā gaisotnē ar rīta kafijas un brokastu baudīšanu Daugavpils vēsturiskā centra kafejnīcās sākās šī diena Daugavpilī. Tematiskajās brokastīs notika “sarunu lavka”, kurās aktīvi par aktuālām tēmām, īpaši Latgales kongresa kontekstā un, gaidot kongresa rezolūciju, iesaistījās arī valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pēc tam Tautu foruma dalībnieki devās uz Daugavpils Vienības namu – simbolisko un tautas vienojošo ēku. Tas, ka forums, kas arī ir veltījums Latgales simtgades kongresam notiek tieši Daugavpilī, nav nejauši, saka Daugavpils kultūras pārvaldes vadītāja Eleonora Kleščinska.

Pēc tautu foruma Daugavpils Vienības laukumā sākās Baltā galdauta svētki, uz kuriem, piedāvājot savas nacionālās virtuves gardumus, aicināja pilsētas Nacionālās kultūras biedrības. Tie ir svētki Daugavpilij, saka pilsētas iedzīvotāji un dažādu minoritāšu pārstāvji.

“Priecājamies par to valsti, kurā dzīvojam, kurā esam kļuvuši par pilntiesīgiem pilsoņiem, neraugoties uz to, ka esam citas tautības pārstāvji. Protams, tāpat kā citi Latvijas iedzīvotāji esam lepni, ka Latvija jau 100 gadus ir brīva,” saka Ukraiņu biedrības Mrija vadītāja Nadežda Stahovska.

Daugavpilī arī tika iestādīta ozolu aleja, bet Tautu forums noslēdzās ar pirmizrādi Daugavpils teātrī “Nūgrimusī pile”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti