Prezidentam Bērziņam atvadu tikšanās ar amatpersonām; visi viņu slavē

Līdz prezidenta Andra Bērziņa pilnvaru termiņa beigām atlikušas nepilnas divas nedēļas. Šajā laikā notiek viņa atvadu tikšanās ar virkni valsts amatpersonu. Piektdien prezidenta darba kārtība bija intensīva - viņš tikās ar Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāju, ģenerālprokuroru, Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāju un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāju.  

Bērziņš ar iestāžu vadītājiem piektdien pārrunājis gan līdz šim paveikto, gan nākotnes plānus. Ar ST priekšsēdētāju Aldi Laviņu pārrunātas plānotās strukturālās reformas, savukārt ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru pārcilāts paveicamo darbu saraksts.

“Policijas kapacitātes stiprināšana, jo policija tomēr ir un paliek lielākā tiesību aizsardzības iestāde valstī, gan sistēmas modernizācija, gan vienkāršošana un, protams, tiesu procesu jautājumi. Arī kadru jautājumi tika pārrunāti, apmācība,” pēc tikšanās pastāstīja ģenerālprokurors.

Par sadarbību ar prezidentu šo četru gadu laikā Kalnmeiers atsaucās labi.

“Ir bijuši gadījumi, kad man tiešām vajadzēja ar prezidentu atsevišķus jautājumus pārrunāt, tad, attiecīgi sazinoties ar kancelejas darbiniekiem, šīs tikšanās notika maksimāli ātri, prezidents vienmēr mani ir uzklausījis, vērtējis manu viedokli un kompetenti arī paudis savu pozīciju,” sacīja Kalnmeiers.

Pozitīvu vērtējumu sadarbībai deva arī SAB vadītājs Jānis Maizītis, kurš sākotnēji bija Bērziņa padomnieks drošības jautājumos.

“Es teiktu tā, ka mums ar prezidentu Bērziņu arī šos divus gadus, kamēr es pildu SAB vadītāja pienākumus, ir bijusi konstruktīva, stabila sadarbība, prezidents ir saņēmis to informāciju, kas bijusi nepieciešama viņa amata pienākumu pildīšanai un lēmumu pieņemšanai. To mēs arī pārrunājām,” sacīja Maizītis.

Pamatojot to ar sava vadītā dienesta specifiku, Maizītis gan atturējās stāstīt ko vairāk.  Bet lūgts raksturot, piemēram, Krievijas specdienestu interesei par Latviju, viņš to vērtēja kā vidēji intensīvu. 

Pozitīvi sadarbību ar Andri Bērziņu novērtējusi arī VID vadītāja Ināra Pētersone, atgādinot, ka viņš bijis pirmais prezidents, kurš ir apmeklējis VID.

Jaunā  prezidenta - Raimonda Vējoņa pilnvaras sāksies 8. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt