Prezidenta Vējoņa sirds operācija noslēgusies

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim trešdien, 20.janvārī, veikta sirds operācija. Plašākus komentārus par prezidenta veselības stāvokli ārsti sniegs ceturtdien, jo vēlas nogaidīt vismaz diennakti pēc operācijas, ziņo LTV Ziņu dienests.

Stradiņa slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centrā Vējonim veikta sirds operācija, kura ir sekmīgi noslēgusies, informēja slimnīcā. Viņš pašlaik atrodas pēcoperācijas stāvoklī, kas ir stabils un atbilstošs slimības raksturam un operācijas apjomam.

Prezidentam operācijas laikā infekcijas skartais sirds vārstulis aizstāts ar protēzi, liecina LTV rīcībā esošās informācija.

Operāciju veica Latvijas Kardioloģijas centra kardioķirurgi profesora Romana Lāča vadībā, piedaloties profesoram Pēterim Stradiņam, Uldim Strazdiņam, kardioanestezioloģijas vadītājai profesorei Evai Strīķei un komandai.

Plašāku informāciju ārsti sniegs pēc tam, kad būs stabilizējies Vējoņa veselības stāvoklis, kas varētu ilgt vismaz diennakti. 

Iepriekš ziņots, ka Stradiņa slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centrā prezidentam Raimondam Vējonim veikti papildus izmeklējumi. Mediķi konstatējuši sepses infekciju, kas skar sirds vārstuļus.

Tad kardiologu, kardioķirurgu un visu iesaistīto speciālistu komanda lēma, ka šobrīd galvenais ir likvidēt infekcijas avotu, lai novērstu tālāku tās izplatību, un veids, kā to izdarīt, ir sirds operācija.

Vaicāta, cik smaga ir šī operācija, slimnīcas pārstāve atbildēja, ka "nopietna operācija, nevis ātra manipulācija".

Pirms operācijas Vējonis un viņa ģimene sarunā ar Stradiņa slimnīcas kardiologiem un anesteziologiem saņēmuši detalizētu skaidrojumu par saslimšanu un plānotās operācijas gaitu un piekrituši operācijai.

LTV no Stradiņa slimnīcas vēsta, ka vairāki cilvēki uz slimnīcu jau ir atnesuši vāzē ziedus, kas paredzēti prezidentam Vējonim. 15. nodaļā, kurā atrodas Vējonis, tās nedrīkst ienest. Tāpēc slimnīca šobrīd domā, kur tās varētu aiznest. Cilvēki izsaka arī laba vēlējumus.

Prezidenta padomnieks Gusts Kikusts radio pieci.lv pastāstīja, ka prezidentam slimnīcā  netiekot veltītas īpašas rūpes un viņu ārstējot tāpat, kā citus pacientus.

“Kas attiecas uz pacientu ārstēšanu, es domāju, ka tas ir profesionālais standarts, ka ārsti  vienmēr pēc savas sirdsapziņas un profesionālajiem kritērijiem ikvienu pacientu, neatkarīgi no sociālā statusa vai ieņemamā amata, ārstē vienlīdz, jo jebkurš cilvēks slimnīcā vispirms ir pacients,” radio pieci.lv sacīja Kikusts.

To,  vai Vējonim slimnīcā ir personīgā palāta, Kikusts nevar apstiprināt, taču ir saprotams, ka viņš neārstējas četrvietīgā palātā kopā ar citiem. Saprotams, ka prezidentam tiek nodrošinātas visas ērtības.  

Naudu, kas jāmaksā par prezidenta ārstēšanu, neņem no valsts papildu līdzekļiem.

“Prezidenta kungam ir apdrošināšana, tāda pati, kā citiem kancelejas darbiniekiem. Līdz ar to apdrošināšanas polise paredz šīs izmaksas saņemt atpakaļ pēc tēriņiem,” atklāj Kikusts.

Viņš arī norādīja, ka “sensitīvus datus par veselības stāvokli drīkst atklāt tikai ar paša cilvēka piekrišanu, paša prezidenta, šajā gadījumā, piekrišanu”. 

Jau ziņots, Vējonis pirmdienas, 18.janvāra, rītā nogādāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers". Vējonis devies uz stacionāru, lai atveseļotos no vīrusa infekcijas.

Vēlāk viņš pārvests uz Stradiņa slimnīcas stacionāru.

No trešdienas, 19.janvārī, prezidenta pienākumus uz laiku pildīs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

17 komentāri
Latvietis
Lai prezidents veseļojas! To vēl visi Latvijas gudrie!
Mikus
Nujā, tagad, kad prezidenta kungu jāārstē, tad visi no ārstiem sagaida augstākos profesionālos standartus. Ikdienā gan var zākāt par nekompetenci un kukuļņemšanu. Par ārstu algām vispār nerunāsim... Novēlu prezidenta kungam ātru izveseļošanos.
Pēteris
Veselību Prezidenta kungam un mierīgu prātu viņa tuviniekiem. Viss būs labi. Vējoņa kungs atveseļosies un turpinās būt riktīgi foršs Prezidents.
aspal
mani izbrīna ņergas,kas tā vietā lai novēlētu cilvēkam drīzu atveseļošanos, īd te komentāros par pasaules netaisnību.
LSM
aiz cieņas pret prezidentu vismaz šajā rakstā varētu izlabot drukas kļūdas.
Anita
Prezident, Par Tevi lūdz Dievu! Dievs ir un būs ar Tevi! Mums, tautai esi vajadzīgs, esi prezidents, kādu ilgi vēlējamies!
Brigita
Turies, mūsu mīļo prezident! Beidzot mums normāls prezidents, Tu nedrīksti slimot, valstij vajadzīgs spēcīgs prezidents, tāds, kā Tu!!!!
Laine
Jaa jaaa,lai nestasta pasakas,ka nav ipasas rupes,un ka arste tapat ,ka citus pacentus,kadas ir sausmigas rupes pret parastiem stradniekiem un veciem cilvekiem,to visu var apstiprinat,tie kas slimnica ir pabijusi,viens otrs ar asaram pavada laiku slimnica.....................................................
Laine
Nu protams ,tas jau pats par sevi saprotams ,ka Vejoni nearstes cetrvietigaja palata ar citiem slimniekiem,un blaut ari neblaus ka uz citiem pacientiem..........................
Aigars
Klau, visurvēmēji, jums kaut kas vismaz ir labi?? Veselību Prezidentam un lai izdodas fiksāk nostāties uz kājām !!
Jurītis
http://www.hdwallpapers.in/walls/t_800_terminator_genisys-wide.jpg
Maija
Drīzu atveseļošanos un labu veselību!
fzss
ceru ,ka Vējoņa ģimenes ārstam jau license atņemta:P
Interesanti
Kāpēc ?
Latvietis
Dievs svētī un sargā Latvijas valsts prezidentu!! Patiesi, ceru kā operācija būs veiksmīga.. Vienīgi skumdina fakts, ka parastam Latvijas iedzīvotājam ir jāgaida rindā uz šāda veida operācijām vai jācer, ka lūdzcilvēki saziedos naudiņu.. Manuprāt Latvijas valsts veselības sistēmā pamazām pūst no īdīgļa..
DD
Uz akūtām operācijām rindā negaida
klau
īdīgli, ko tāds skumīgs, reptiļiem algu samazinājums?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti