Prezidenta Vējoņa sirds operācija noslēgusies

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim trešdien, 20.janvārī, veikta sirds operācija. Plašākus komentārus par prezidenta veselības stāvokli ārsti sniegs ceturtdien, jo vēlas nogaidīt vismaz diennakti pēc operācijas, ziņo LTV Ziņu dienests.

Stradiņa slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centrā Vējonim veikta sirds operācija, kura ir sekmīgi noslēgusies, informēja slimnīcā. Viņš pašlaik atrodas pēcoperācijas stāvoklī, kas ir stabils un atbilstošs slimības raksturam un operācijas apjomam.

Prezidentam operācijas laikā infekcijas skartais sirds vārstulis aizstāts ar protēzi, liecina LTV rīcībā esošās informācija.

Operāciju veica Latvijas Kardioloģijas centra kardioķirurgi profesora Romana Lāča vadībā, piedaloties profesoram Pēterim Stradiņam, Uldim Strazdiņam, kardioanestezioloģijas vadītājai profesorei Evai Strīķei un komandai.

Plašāku informāciju ārsti sniegs pēc tam, kad būs stabilizējies Vējoņa veselības stāvoklis, kas varētu ilgt vismaz diennakti. 

Iepriekš ziņots, ka Stradiņa slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centrā prezidentam Raimondam Vējonim veikti papildus izmeklējumi. Mediķi konstatējuši sepses infekciju, kas skar sirds vārstuļus.

Tad kardiologu, kardioķirurgu un visu iesaistīto speciālistu komanda lēma, ka šobrīd galvenais ir likvidēt infekcijas avotu, lai novērstu tālāku tās izplatību, un veids, kā to izdarīt, ir sirds operācija.

Vaicāta, cik smaga ir šī operācija, slimnīcas pārstāve atbildēja, ka "nopietna operācija, nevis ātra manipulācija".

Pirms operācijas Vējonis un viņa ģimene sarunā ar Stradiņa slimnīcas kardiologiem un anesteziologiem saņēmuši detalizētu skaidrojumu par saslimšanu un plānotās operācijas gaitu un piekrituši operācijai.

LTV no Stradiņa slimnīcas vēsta, ka vairāki cilvēki uz slimnīcu jau ir atnesuši vāzē ziedus, kas paredzēti prezidentam Vējonim. 15. nodaļā, kurā atrodas Vējonis, tās nedrīkst ienest. Tāpēc slimnīca šobrīd domā, kur tās varētu aiznest. Cilvēki izsaka arī laba vēlējumus.

Prezidenta padomnieks Gusts Kikusts radio pieci.lv pastāstīja, ka prezidentam slimnīcā  netiekot veltītas īpašas rūpes un viņu ārstējot tāpat, kā citus pacientus.

“Kas attiecas uz pacientu ārstēšanu, es domāju, ka tas ir profesionālais standarts, ka ārsti  vienmēr pēc savas sirdsapziņas un profesionālajiem kritērijiem ikvienu pacientu, neatkarīgi no sociālā statusa vai ieņemamā amata, ārstē vienlīdz, jo jebkurš cilvēks slimnīcā vispirms ir pacients,” radio pieci.lv sacīja Kikusts.

To,  vai Vējonim slimnīcā ir personīgā palāta, Kikusts nevar apstiprināt, taču ir saprotams, ka viņš neārstējas četrvietīgā palātā kopā ar citiem. Saprotams, ka prezidentam tiek nodrošinātas visas ērtības.  

Naudu, kas jāmaksā par prezidenta ārstēšanu, neņem no valsts papildu līdzekļiem.

“Prezidenta kungam ir apdrošināšana, tāda pati, kā citiem kancelejas darbiniekiem. Līdz ar to apdrošināšanas polise paredz šīs izmaksas saņemt atpakaļ pēc tēriņiem,” atklāj Kikusts.

Viņš arī norādīja, ka “sensitīvus datus par veselības stāvokli drīkst atklāt tikai ar paša cilvēka piekrišanu, paša prezidenta, šajā gadījumā, piekrišanu”. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jau ziņots, Vējonis pirmdienas, 18.janvāra, rītā nogādāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers". Vējonis devies uz stacionāru, lai atveseļotos no vīrusa infekcijas.

Vēlāk viņš pārvests uz Stradiņa slimnīcas stacionāru.

No trešdienas, 19.janvārī, prezidenta pienākumus uz laiku pildīs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti