Rīta Panorāma

Juris Hiršs - «Bildes» katru gadu ir īpašs festivāls

Rīta Panorāma

Tuvojas «Spēlmaņu nakts»

Aigars Freimanis vērtē amatpersonu svētku uzrunas

Prezidenta runās vairs nebija tik daudz grūtsirdības

Valsts prezidenta Andra Bērziņa runas Latvijas 95.gadskārtas svētkos, atšķirībā no vairākiem iepriekšējiem gadiem, vairs nebija tik daudz grūtsirdības, bet drīzāk pozitīva nākotnes dvesma. Tā intervijā Latvijas Televīzijā norādīja sociologs Aigars Freimanis.

„Prezidenta valsts svētku uzrunu galvenais vēstījums bija aicinājums uz saliedētību un kopāstrādāšanu. Šajā nozīmē tas atšķīrās no runām, kas bija izskanējušas pēdējos 3-4 gados un kur vairāk bija grūtsirdības un gaušanos par krīzi. Šoreiz sajūta bija vairāk ar pozitīvu nākotnes dvesmu," skaidroja Freimanis.

Tai pat laikā prezidenta runu pie Brīvības pieminekļa Freimanis dēvēja kā samērā "plakātisku".

Sociologs arī norādīja uz Brīvības pieminekļa atšķirīgo noformējumu, jo tas bija ietērpts karoga krāsās un rakstiem. „Tas padarīja to vietu svaigāku un nepazīstamāku, spožāku. Līdz ar to prezidenta runa nebija tik sausa," atzīmēja Freimanis.

Kā vēstīts, prezidents Bērziņš svētku uzrunā pie Brīvības pieminekļa aicināja būt atvērtiem un nenorobežoties no pārējās pasaules, norādot, ka sadarbojoties, nevis konkurējot Baltijas valstīm ir iespēja gūt panākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti