Pusdiena

Pusdiena 06.04.2016

Pusdiena

Panamas dokumentu skandāls: Islandes premjers nožēlo iesaistīšanos ofšoru darījumos

Atjaunotajā Rīgas pilī atklājusies virkne defektu

Prezidenta kanceleja: Atjaunotajā Rīgas pilī atklāti vairāki defekti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Atjaunotajā Rīgas pilī, kas nupat saņēma "Latvijas Būvniecības Gada balvas” Grand prix, atklājusies virkne defektu, kas pagaidām liedz Valsts prezidentam ar komandu pārcelties atpakaļ uz vēsturiskajām telpām.  Lai gan Rīgas pils pieņemta ekspluatācijā jau pērn decembrī, Valsts prezidenta kanceleja pagaidu telpās Melngalvju namā, visticamāk, paliks vēl līdz gada vidum, kamēr defekti tiks novērsti un panākta vienošanās ar „Valsts nekustamajiem īpašumiem” par nomas līguma nosacījumiem.

Melngalvju namā Valsts prezidenta kanceleja mitinās jau teju četrus gadus, kopš sākās Rīgas pils atjaunošana. Tai oficiālu punktu pielika pērn decembrī, tomēr aktu par visu saistību pieņemšanu ēkas saimnieks – "Valsts nekustamie īpašumi" – ar būvniekiem parakstīja tikai februāra vidū.

"Un jau februāra beigās mēs nosūtījām "Valsts nekustamajiem īpašumiem" sarakstu ar dažādiem tehniskiem un vizuāliem defektiem, ko mēs uzskatām, ka ir nepieciešams novērst līdz brīdim, kad Valsts prezidenta kanceleja varētu pieņemt šīs telpas lietošanā," norāda Valsts prezidenta kancelejas pārstāve Kristīne Jaunzeme.

Jaunzeme atzīmē, ka būtiskāko defektu A sarakstā ir vairāki desmiti nepilnību, kas jānovērš līdz šīs nedēļas beigām. Mazāk būtiskiem defektiem tapis arī B un C saraksts. Pēc Jaunzemes teiktā, vēl vakar, apmeklējot pili, strādnieki redzēti pārkrāsojam atsevišķas sienas un logu rāmjus, labojam defektus elektrības padevē un ventilācijā.

"Kancelejas attieksme ir: mēs gribam, lai tas, par ko ir samaksāts ar valsts naudu šī projekta ietvaros, ka viss darbs tiek atbilstoši izdarīts un telpas ir atbilstošā kvalitātē. Ir milzīgs darbs paveikts, būvnieki ir veikuši brīnišķīgu darbu, bet ir lietas, kas jānoved līdz galam. Mēs nevienā brīdī nepieļaujam iespēju, ka mēs ieietu telpās un turpinātu remontēt, uzlabot, regulēt spraugas starp dēļiem grīdā un tā tālāk,” teica Jaunzeme.

Ēkas saimnieks „Valsts nekustamie īpašumi”  (VNĪ) pārmetumiem piekrīt vien daļēji – jā, tik liela objekta atjaunošanā kā Rīgas pils 10 tūkstošos kvadrātmetru bez atsevišķām nepilnībām neiztikt, tomēr būvekspertu lēmums pili pieņemt ekspluatācijā liecinot, ka šobrīd diskusijas ir tikai par niansēm. VNĪ pārstāvis Arnis Blodons pauž viedokli, ka prezidenta kancelejas norādes lielākoties uzskatāmas par papildu prasībām, nevis defektiem.

"Būtiskākie aizrādījumi šobrīd faktiski ir novērsti, nākamnedēļ tiem vēlreiz izies cauri un izskatīs, vai viss ir kārtībā un atbilstoši aizrādījumiem izpildīts, un tālāk jau mēs varam runāt par to, ka ir kaut kādas nianses, kuras var novērst jau pēc šī līguma parakstīšanas. Abas puses ir ļoti korektas viena pret otru gan līguma saskaņošanā, gan argumentos. Bet laikam tāpēc, ka šis objekts ir tik liels, tas viss ir iebraucis tādā pagarinātā versijā," sacīja Blodons.

Valsts prezidenta kancelejā uz Jurģiem cer jūnija beigās, kad noslēgsies Raimonda Vējoņa pirmais prezidentūras gads. Tikmēr turpinās iepirkumi pils interjeram, kuru summas pēdējā laikā daudziem radījušas neizpratni. Reprezentācijas telpu iekārtošanai atvēlētā summa ir 4,8 miljoni eiro. Kancelejas pārstāve Jaunzeme norāda – par visu interjeru lēmusi Pils atjaunošanas padome, un prezidenta kanceleja ir tikai izpildītājs.

Jāpiebilst, ka Rīgas pils pirmās kārtas atjaunošana izmaksāja 34 miljonus eiro un to veica būvfirmu "Skonto būve" un "Re&Re" izveidotā pilnsabiedrība "SBRE". Projekta galvenais arhitekts bija Artūrs Lapiņš, bet būvuzraugs – SIA "Būvalts".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti