Panorāma

«KVV Liepājas metalurga» strādniekiem paziņo par atlaišanu

Panorāma

Pirmizrāde filmai par Ukrainas volontieriem

KNAB ieviesīs uzplečus

Pretrunīgi vērtētos grozījumus KNAB likumā, visticamāk, atbalstīs Saeimas vairākums

Ceturtdien, 10. martā, var tikt pielikts punkts ilgstošai attiecību skaidrošanai starp Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadību un daļu no darbiniekiem. Dienu pirms balsojuma kļūst skaidrs, ka iespējamām izmaiņām, visticamāk, būs Saeimas vairākuma atbalsts.

Saeima balsos par izmaiņām KNAB likumā, kas šo iestādi padarīs līdzīgu citiem specdienestiem, kur pastāv stingra varas vertikāle un subordinācija pēc dienesta pakāpēm.

Grozījumi, ko Saeima jau atbalstījusi otrajā lasījumā, paredz KNAB pielīdzināt policijai un citiem specdienestiem. Vienlaikus tiek palielināta biroja priekšnieka vara pār padotajiem, mazinot viņu iespējas priekšniecības lēmumu apstrīdēt.

Biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks un viņa vietniece Ilze Jurča trešdien, 9.martā, vēl Saeimas frakcijās skaidroja, kādēļ grozījumi nepieciešami. Atbalstu viņi nesastapa tikai ''Vienotības'' frakcijā, kur bija ieradusies arī ilgstoša konflikta otra puse - amatā pazeminātā KNAB apkarošana bloka vadītāja Juta Strīķe. Lai arī strīdīgo grozījumu autors ir deputāts Aleksejs Loskutovs („Vienotība”), vairums viņa kolēģu tos neatbalsta un domā, ka tas var sarežģīt arī Latvijas uzņemšanu OECD.

„Vai  tas sagādās problēmas ar Latvijas uzaicināšanu OECD? Varbūt nē! Bet, redzot pēdējo Eiropas Komisijas ziņojumu par pretkorupcijas sfēru, tur bija uzsvērtas arī problēmas ar KNAB vadību, kas vēršas pret saviem darbiniekiem,” saka Saeimas deputāts Ainārs Latkovskis („Vienotība”).

Iepriekš par šo tēmu bažījās arī Nacionālā apvienība, kuras deleģētajam tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam (VL-TB/LNNK) nākamnedēļ OECD komitejai būs jāskaidrojas par grozīto likumu. Pēc tikšanās ar KNB vadību šaubu nav.

„Mēs neesam dzirdējuši, ka būs problēmas. Gluži otrādi, tiek teikts, ka šādi grozījumi šķēršļus neradīs,” pauž Nacionālās apvienības līderis Gaidis Bērziņš.

Biroja vadības pārstāvji cer, ka  birojs kļūs par līdzīgu citiem specdienestiem, kas iekšējās nesaskaņas nepadara publiskas. „Citādi atsevišķas personas varēs medijos turpināt zākāt biroju un tā vadītāju un pat uzraugošās iestādes,” norādīja KNAB vadītāja vietniece Ilze Jurča.

Ilgstoši KNAB apkarošanas bloku vadījusī Juta Strīķe LTV raidījumā „Viens pret vienu” iepriekš atzina, ka izmaiņas dos iespēju padzīt vadībai nevēlamos darbiniekus un būs panākts mērķis vājināt iestādi.

Atbalstu KNAB iekārtas izmaiņām pauduši Zaļo un zemniekus savienības un „Saskaņas” deputāti. Kopā ar Nacionālo apvienību izmaiņām ir drošs Saeimas vairākums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti