Panorāma

Filmai «Izlaiduma gads» pirmizrāde Monreālā

Panorāma

Prasīs paskaidrojumus par “Liepājas osta LM” pircēja izvēli

Pretim sabrukušajam veikalam «Maxima» ceļ «Rimi»

Pretim sabrukušajai Zolitūdes «Maxima» ēkai ceļ jaunu «Rimi» lielveikalu

Netālu no Zolitūdes traģēdijas vietas plašā būvlaukumā tiek gatavota vieta jauna lielveikala celtniecībai. Uzņēmums „Rimi” skaidro, ka pirms deviņiem mēnešiem notikušajai „Maxima” traģēdijai ar tā tirdzniecības plāniem neesot nekā kopīga - lielveikals šeit plānots jau sen.  

Tikmēr tie, kuru tuvinieki gāja bojā traģēdijā, nopietni apsver „Maxima” īpašnieka piedāvājumu saņemt  dāvinājumā zemi zem sagruvušās „Maxima” ēkas. Viņi cer, ka tas nozīmētu daudz lielāku ietekmi pār projekta attīstītāja  “Homburg Zolitūde” lēmumiem.     

Bet, kamēr Zolitūdē vienā ielas pusē jauc nost sabrukušās „Maxima” ēkas daļas, otrā pusē  zāģē kokus un cels „Rimi” hipermārketu.

Projekta attīstītājs ir SIA “Nekustamo īpašumu projekti”, bet lielākais nomnieks būs “Rimi”. Te plānots pats lielākais no šī veikala tipiem – hipermārkets, kas nozīmē, ka līdz ar plašu pārtikas klāstu tirgos arī nepārtikas preces.

Dažas telpas izīrēs aptiekai, ziedu salonam un zooveikalam, taču ēkā saimniekos „Rimi”. Pagaidām būvlaukumā redzami vien daudzu nozāģēto koku celmi, bet „Rimi” sola stādīt vietā jaunus.

„Ja runa ir par kokiem, tad iestādīsim vietā 150 skuju kokus un 300 lapu kokus,” sola “Rimi” sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Valnere.

„Rimi” skaidro, ka pirms deviņiem mēnešiem notikušajai „Maxima” traģēdijai ar viņu tirdzniecības plāniem neesot nekā kopīga. Lēmums celt šeit „Rimi” pieņēmts jau 2008. gadā, vēl pēc četriem gadiem – 2012. gadā sākti projektēšanas darbi. Darbus kavēja krīze.

2008. gadā pirms krīzes tika aizsākts šis projekts, un diemžēl sekoja krīze, kad mēs apturējām visus jaunos veikalus un centāmies noturēt esošo darbaspēku un esošos veikalus, un tagad varam atgriezties pie jauniem,” stāsta Valnere.

Celtniecības darbi sāksies šogad, veikalu plānots atvērt nākamgad. Apkaimes iedzīvotāji jaunu veikalu gaida.

„Normāli, būs bērnam kur pārtiku nopirkt,” atzīst vietējā iedzīvotāja Nadežda. 

Vietējais iedzīvotājs Andrejs gan vēlētos, lai celtu „Maxima” veikalu, jo „ „Rimi” ir dārgāks nekā „Maxima””.

Pašlaik sagruvušās “Maxima” ēkas vietā turpinās drupu nojaukšana. Sestdien plašā kopsapulcē tikās traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki.  Viņi “Homburg Zolitūde” pārstāves priekšā vēlreiz vienbalsīgi lēma, ka pie sabrukušā veikala esošā daudzstāvu ēka ir jānojauc.

Biedrības “Zolitūde 21/11” pārstāve Regīna Ločmele skaidro: „Ir tāds iespaids, ka „Homburg” grib saglabāt tikai investoru intereses, un mēs gribam būt droši, ka te būs piemiņas vieta.”

Biedrības pārstāvji arī nenoraida  “Maxima” īpašnieka izteikto piedāvājumu saņemt zemi zem traģēdijas vietas dāvinājumā, kas krietni apgrūtinātu „Homburg” darbības turpmāk.

Līgums, kas ir ierakstīts zemesgrāmatā, paredz koplietošanas tiesības. Tās nav dabā, tās ir domājamās daļas. Tiem, kas saka, ka „Maxima” piedāvājums ir cinisks, saku, nē, mūsu mērķis ir saglabāt ietekmi,” uzsver Ločmele.  

“Homburg Zolitūde” pārstāvji jau agrāk Latvijas Televīzijai pauduši, ka vēlas attīstīt šo projektu un tirgot dzīvokļus ēkā, ja saņems arī Rīgas būvvaldes akceptu. Piemiņas vieta noteikti būs, bet spoku namu jeb tukšu ēku te neviens nevēloties. Viņiem ir ārvalstu ekspertu atzinums, ka jaunā ēka nobrukumā nav cietusi. Savukārt Rīgas būvvaldes veiks neatkarīgu ekspertīzi. Tās laiks ir pagarināts līdz jaunajam gadam.  

Jau ziņots, ka vietējie iedzīvotāji pieprasa nojaukt blakus māju pie sabrukušās «Maxima» ēkas. Bet līdz 1.oktobrim „Homburg Zolitūde” ir uzdots nodrošināt ēkas konservāciju, tai skaitā ēkas konstrukciju un fasādes stiprināšanu. Savukārt atlikušās veikala daļas „Maximas” pārstāvji sola pabeigt demontēt tuvāko nedēļu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt