Dienas ziņas

Latvijas armija saņem jaunos “Black Hawk” helikopterus

Dienas ziņas

Saeima aicina uz visaptverošu Krievijas izolāciju

Lies sveces pretī Krievijas vēstniecībai; lūdz parafīnu

Pretī Krievijas vēstniecībai lies sveces Ukrainas aizstāvjiem; organizatori lūdz parafīnu

Latvijā piektdien, 24. februārī, notiks daudzi pasākumi, kuros pieminēs pilna apmēra iebrukuma Ukrainā gadadienu un paudīs atbalstu Ukrainai. Viens no tiem notiks Rīgā, pretī Krievijas vēstniecībai pie Kongresu nama. Tur biedrības "Ukrainas un Latvijas draudzība" aktīvisti ikvienu aicina uz ierakumu sveču liešanu. Vairums materiālu ir sagādāti, bet sveču lējējiem ļoti vajadzīgs parafīns vai lietotas sveces. Tādēļ ikviens, kurš vēlas atbalstīt sveču liešanu, aicināts nākt ar savu vasku vai lietotām svecēm.

Bijušās Slokas papīrfabrikas teritorijā darbīga ir katra sestdiena. Biedrība "Latvijas un Ukrainas draudzība" pulcina ievainotos karavīrus, kuri atgūstas Vaivaros, Latvijas ukraiņus, viņu draugus. Un tieši pagājušajā nedēļā te tika svinēta skaista, apaļa jubileja.

"Vai nu jau ir izlieta vai tagad tiek izlieta piecdesmittūkstošā svece. Mums šodien ir jubileja. Tas viss – četru mēnešu laikā.

Sākām ar mazām tējkanniņām uz plītiņas. Šodien jau ir trīs mucas, plus sagatavojām vēl piecas mucas, kas būs uz kara gadadienas akciju. 24. un 25. februārī liesim sveces tieši pretī Krievijas vēstniecībai," stāstīja biedrības "Ukrainas un Latvijas draudzība" dibinātājs Valērijs Olenijčuks.

Šīs sveces tin no divām kartona lentēm, no kurām viena ir šaurāka. Tas ļauj kārbā ieliet vairāk parafīna. Viena ierakumu svece deg trīs stundas.

Jau rīt no plkst. 11 šie sveču lējēji būs Rīgā pie Kongresu nama un aicina pievienoties ikvienu.

"No vienpadsmitiem rītā līdz deviņiem vakarā mūsu biedrība aicina visus. Liesim visu dienu. Visu dienu kausēsim parafīnu un liesim sveces. Divas dienas.

Mums ir nepieciešams tikai parafīns. Bundžas un kartons mums būs.

Mums ir īpašs kartons un īpašas bundžas. Vajadzīgs tikai parafīns. Sveces, vasks. To visu kausēsim kopā," klāstīja Olenijčuks.

Biedrības vadītājs ir ukrainis. Latvijā dzīvo kopš 2014. gada, kad Krievijas okupēja viņa dzimto Luhansku. Abi ar brāli kopš iebrukuma sākuma gādā humāno palīdzību frontei. Tagad arī sveces.

"Mums ir tikai viena vēlēšanās. Lai pēc dažiem mēnešiem šeit varam svinēt mūsu kopīgo uzvaru. Un ne tikai šeit! No šejienes mēs varētu sākt," sacīja biedrības vadītājs.

Brīvprātīgie sveču lējēji Slokas svecēm devuši nosaukumu "Uzvaras uguns".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti