Pretēji Rīgas vadības apgalvotajam, 11 mājām parādu dēļ apkuri nepieslēdz

Lai gan vēl septembra beigās Rīgas mērs Oļegs Burovs no «Gods kalpot Rīgai» uzsvēra, ka parādi par apkuri nekavēs siltumapgādes sezonas atsākšanu no 1. oktobra, tomēr galvaspilsētas lielākais namu apsaimniekotājs atzīst – vairāk nekā desmit mājās parādu dēļ karstā ūdens piegāde atslēgta jau vasarā, un arī apkures sezona netiks sākta pirms saistību izpildes.

Vēl septembra beigās uzņēmums «Rīgas siltums» paziņoja, ka lielākajam galvaspilsētas daudzdzīvokļu ēku apsaimniekotājam kompānijai «Rīgas namu pārvaldnieks» ir devis atļauju apkurei pieslēgt tikai ēkas, kurās nav parādnieku. Tobrīd siltumā būt ļāva 2759 namiem, bet 24 ēkām nācās palikt aukstumā un gādāt par saistību izpildi. Rīgas mērs Oļegs Burovs gan apgalvoja, ka no 1. oktobra apkure būs visiem. 

Rīgā 11 mājām apkuri arvien nepieslēdz
00:00 / 02:42
Lejuplādēt

Tomēr 20 dienu pēc oktobra sākuma apkures arvien nav 11 «Rīgas namu pārvaldnieka» apsaimniekotajās ēkās.

Tie ir nami Avotu ielā 16, Maskavas ielā 153a, četras ēkas Matīsa ielā 41, arī nami Mildas ielā 11, Purvciema ielā 44, Reņģes ielā 2, Skrudalienas ielā 15 un Vecajā Jūrmalas gatvē 5. To «Rīgas namu pārvaldnieks» atzīst vēstulē domes deputātam Olafam Pulkam no «Vienotības», uzsverot, ka mājās nav pieņemti lēmumi, ko ar parādiem darīt.

«Rīgas namu pārvaldnieka» vadītājs Aivars Gontarevs atklāj, ka piecām mājām parādu dēļ «Rīgas siltums» enerģijas piegādi aizliedzis jau vasarā, tādēļ tur nav bijis arī karstā ūdens, bet siltuma radiatoros nebūs, kamēr ēkās mītošie neizdomās, kā naudas problēmas atrisināt.

Rīdzinieki, kuru namus apsaimnieko «Rīgas namu pārvaldnieks», par apkuri kopumā ir parādā 12 miljonus eiro, no kuriem nepilni divi miljoni eiro ir uzkrājušies aizvadītajā sezonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti