Dienas ziņas

Polija atbild Krievijai ar ābolu ēšanu

Dienas ziņas

Valmierieši mācās taupīšanas gudrības

Višķos notiek Latvijas mednieku festivāls

Pretēji PVD aicinājumam mednieki kuplā skaitā pulcējas Minhauzena festivālā Višķos

Neskatoties uz Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) aicinājumu, mednieki no visas Latvijas lielā skaitā pulcējušies Minhauzena festivālā Daugavpils novada Višķos. Šogad dalību pieteicis rekordliels komandu skaits – 70 mednieku kolektīvi, kas ir vairāk nekā 2000 dalībnieku. Festivālā mednieki sacenšas dažādās sporta disciplīnās un apgūst jaunas zināšanas.

Jau 15 gadus tā ir kā tradīcija Latvijas medniekiem satikties Minhauzena svētkos, kur iespējams sajust īpašu mednieku vienotību, kā arī izklaidēties, sacenšoties vairākās sportiskās disciplīnās. „Mednieki ir īpaša tauta. Un šo saimi nevajadzētu neņemt vērā. Tā ir kopības sajūta, kad visi sanāk kopā, un milzīga svinīga sajūta. Apmēram tāpat kā Dziesmu svētki, Deju svētki, arī Minhauzens ir medniekiem ļoti svarīgs pasākums,” saka Viktors Friliņš, Daugavpils mednieku un makšķernieku saimniecības valdes priekšsēdētājs.

Latvijas mednieku asociācijas izpilddirektors Haralds Barviks ieskicē pasākumu: „Mums ir 13 disciplīnas, kas ir profesionāli saistītas ar medniecību, ir šaušana, kas ir saistīta ar mednieku zinībām. Tātad bez zināšanām mežā arī nav ko darīt. Un pārējās sporta aktivitātes.”

Kolektīvi ir nopietni gatavojušies festivālam. Par to liecina līdzi paņemtā iedzīve telšu pilsētiņā.  Turklāt atklāšanas parādei mednieku saimes izcēlās ar īpašiem tērpiem, kā arī tika sarūpētas dažādas trofejas, ar kurām dižoties festivāla patronu Minhauzena un Jakobīnes, kā arī pārējo kolektīvu priekšā. 

Uz festivālu mednieki bija ieradušies ar saviem kvēlākajiem atbalstītājiem - visu ģimeni. Lolita stāsta par viņas pienākumiem, kad vīrs dodas medībās: „Pirmkārt jau no rīta nav ko maisīties pa kājām tad, kad brauc medībās. Atbraucot mājās, kad ir medījums, tas vienmēr tiek gatavots. Un tas tālākais darbs ir man.”

„Tā kā Latvijā šie ir vienīgie mednieku svētki, es domāju tie ir paši svarīgākie medniekiem. Kopības sajūta, sadarbību un satikt sen neredzētus draugus un paziņas,” M/K Mērsrags mednieks Sandris.

Nākamie gaidītākie svētki medniekiem ir 9. augusts, kad tiks atklāta pīļu medību sezona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti