Panorāma

Panorāma

Panorāma

Studente no Lietuvas mācās Baltijas valstu valodas

Kuldīgas dedzināšanās nav aizdomās turamo

Pretēji ministra prasītajam auto dedzināšanas lieta Kuldīgā mēneša laikā neatklāta

Valsts policija neatklāj izmeklēšanas rezultātus kriminālprocesiem par dedzināšanu Kuldīgā, kuros viens no cietušajiem bija Kuldīgas rajona prokurors. Sākotnēji uz šo noziegumu asi reaģēja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”), pieprasot policijai mēneša laikā atklāt vairākus dedzināšanas noziegumus.

Valsts policijai ir jāstrādā intensīvos apstākļos un ne vēlāk kā mēneša laikā noziegums jāatklāj – tik kategorisks drīz pēc Kuldīgas centrā notikušajām dedzināšanām bija iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. Vienā no dedzināšanām bija cietis Kuldīgas rajona prokuratūras prokurora Ginta Mežiņa īpašums.

“Ja šis kliedzošais noziedzīgais gadījums netiks atklāts, tad būs rotācijas,” jūlija vidū solīja ministrs.

Mēnesis ir pagājis. Par dedzināšanu Kuldīgā Valsts policijā uzsākti divi kriminālprocesi, taču tajos neviens nav atzīts par aizdomās turēto. Joprojām tiekot strādāts pie vairākām versijām par nozieguma motīviem. Netiek izslēgta arī versija par dedzināšanu prokurora profesionālās darbības dēļ.

Lietas virzītājs esot lūdzis Valsts policijas priekšnieku Ints Ķuzis detaļas neizpaust. “Mēs esam identificējuši kā tomēr ļoti augsta riska lietu, un faktiski kriminālprocess atrodas šodien Galvenajā kriminālpolicijas pārvaldē. Un uzraudzību pār šo kriminālprocesu pārņēmusi Ģenerālprokuratūras Organizētās un citu nozaru prokuratūra. Faktiski tas pierāda, lūk, šo nopietnību, un ir izveidota šajā lietā izmeklēšanas grupa,” saka Ķuzis.

Atsaucoties uz paša teikto par prasību mēneša laikā atklāt noziegumu, iekšlietu ministrs neatklāj, vai ir apmierināts ar izmeklētāju darbu: “Man ir svarīgi saprast, vai izmeklētājs ir izdarījis visu, kas bija viņa spēkos, viņa resursos, un vai viņš ir ieguvis visus nepieciešamos pierādījumus, lai mēs atklātu šos noziedzīgos nodarījumus. Jums ir jāsaprot, ne visi noziedzīgi nodarījumi var tikt atklāti. Diemžēl nē, ir arī tādas, kuras mēs neatklājam. Bet ir svarīgi: ko dara Valsts policija, kas notiek tanī reģionā, kāpēc pastāvīgi dedzina mašīnas un par tiem neatklātu to noziedzīgo nodarījumu? Ir svarīgi ieviest pilsētā kārtību uz ielām, ir jābūt policijai.”

Ministrs arī norāda, ka emocionālus lēmumus nepieņemot, un viņš pašlaik nerunā par to, vai plānotas kādas amatpersonu rotācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti