Panorāma

Izraudzīts projekts Dailes teātra laukuma labiekārtošanai

Panorāma

LIZDA sāk streika procedūru

Rīga izveido vēl vienu vicemēra amatu

Pretēji kritikai Rīga izveido vēl vienu vicemēra amatu

Ignorējot opozīcijas deputātu kritiku, Rīgas dome pieņēmusi lēmumu izveidot vēl vienu vicemēra amatu. Jau šonedēļ tajā varētu tikt ievēlēts “Saskaņas” deputāts Vadims Baraņņiks. Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) to pamato ar darba organizācijas maiņu pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, sīkāk lēmumu nepaskaidrojot. Baraņņika pienākumos varētu ietilpt transporta jomas uzraudzīšana.

Par otru priekšsēdētāja vietnieka amata izveidošanu Rīgas domē pārsvarā debatēja opozīcijas deputāti. Viņi kritizēja “Saskaņu” un “Gods kalpot Rīgai” par naudas izšķiešanu un to, ka neesot zināms, ar ko jaunais vicemērs nodarbosies.

“Mēs desmit gadus esam strādājuši ar vienu vicemēru. Kāpēc mums šobrīd ir piedāvājumā divi vicemēri? Vai tad Rīgā ir dubultojies finanšu apjoms? Vai tad ir pieaugušas kaut kādas autonomās funkcijas?” vaicāja Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps (“Latvijas attīstībai”).

“Mums ir satraukums par to, ka tiek mākslīgi radīta papildu darbavieta, kurai nav absolūti nekāda seguma. [..] Alga – 2963 eiro mēnesī bruto. Par ko? Mēs nesaņēmām atbildi, kāpēc tas tiek darīts,” uzsvēra Rīgas domes deputāts Ģirts Lapiņš (Nacionālā apvienība).

Koalīcijas pārstāvji savukārt skaidroja, ka ar vienu priekšsēdētāja vietnieka amatu Rīga ir izņēmums starp Latvijas pilsētām. “Jebkurā gadījumā domes darba organizācija un tas, kā mēs pieņemam šo lēmumu, ir saistīts ar to, ka vieglāk domes priekšsēdētājam ir strādāt, kad viņam ir vairāk vicemēru. Bez šaubām,” sacīja nesen vicemēra amatu pametušais Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”).

Opozīcijas deputāti aicināja tribīnē kāpt Ušakovu, tomēr mērs izvēlējās klusēt. Savukārt žurnālistiem Ušakovs stāstīja, ka vēl viens vietnieka amats vajadzīgs darba organizācijai pēc viņa iespējamās ievēlēšanas Eiropas Parlamentā: “Tas, ko mēs ļoti labi saprotam, ka divi vietnieki būs viens no tiem risinājumiem. Domes darba organizācijai, kādā veidā pēc 25. maija tiks organizēts darbs Rīgas domē, un viens no tiem posmiem ir divi vietnieki. Darba organizācija, tas ir – kādā veidā tiks sadalīta atbildība, viss darbs, ko nodrošina priekšsēdētājs un viņa vietnieki. Šī ir liela institūcija.”

Kādi būs jaunā vietnieka pienākumi, Ušakovs neatklāja, bet apstiprināja, ka postenim tiks virzīts deputāts Vadims Baraņņiks.

Baraņņiks, visdrīzāk, pārraudzīs transporta jomu galvaspilsētā. Viņš neizslēdz, ka no Ušakova pārņems arī “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētāja pienākumus: “Protams, ir tāda iespēja, bet tas arī ir atkarīgs no domes lēmuma, jo šis jautājums tiks izlemts ar domes lēmumu. [..] Aicinu sagaidīt domes sēdi, un pēc tam jau viss būs skaidrs.”

Ušakovs norādīja, ka par Baraņņika iecelšanu vicemēra amatā dome varētu lemt jau šonedēļ. Jaunā amata izveidošana gadā pašvaldībai izmaksās 44 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti