Dienas ziņas

Nesaņem solīto algas pielikumu

Dienas ziņas

Nedienas ar atkritumu apsaimniekotāju Talsos

Izglītības iestāžu reorganizācija Dobeles novadā

Pretēji iedzīvotāju vēlmēm, Dobelē slēdz bērnu un jauniešu centru un pamatskolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Neņemot vērā vairāk nekā 1200 savāktos vecāku parakstus, ar 13 balsīm par un tikai divām pret Dobeles novada domes sēdē nobalsots par izglītības iestāžu reorganizāciju. Tas nozīmē, ka no jaunā mācību gada tiks slēgts bērnu un jauniešu centrs (BJC) un Naudītes pamatskola, bet vēl divas lauku pamatskolas kļūs par sākumskolām.

Skaitļu rindas uz ekrāna domes sēdē liecina, ka no valsts piešķirtā finansējuma Naudītes, Krimūnu un Lejstrazdu skolām, kurās kopā mācās 175 skolēni, no lielajām novada skolām tiek novirzīti gandrīz 36 000 eiro. Savu artavu nedaudz vairāk kā 14 000 eiro septiņu mēnešu laikā  piemetusi arī pašvaldība.

Uz altāra tiek uzlikta visa novada izglītības sistēma, un katrā ziņā šeit, lai noturētu šo līmeni, nepieciešamas reorganizācijas,” saka Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns (ZZS).

Tikmēr zālē sēdošajiem skolotājiem un vecākiem acīs lasāma neizpratne un skumjas, un dažubrīd arī asaras, jo aiz garajām skaitļu rindām nepamanīti paliek cilvēki - viņu vēlmes, un iespējas. „Mana meita tagad labi mācās. Viss kārtībā, viņiem tur labi skolotāji. Mums viss ir. Nu nezinu.. varbūt vajag mainīt likumus,” saka Krimūnu pamatskolas audzēknes mamma Valentīna Petrova.

Pēc  reorganizācijas Krimūnu un Lejstrazduskolās paliks tikai 1.līdz 6. klašu audzēkņi, bet pirms nepilniem 30 gadiem celtā Naudītes pamatskola likvidēta pilnībā. Vēl šajā pašā domes sēdes punktā iekļauta arī BJC likvidācija, kas paredz pulciņus pievienot mākslas, mūzikas un sporta skolām, pret ko savākti 1202 vecāku paraksti, kuri gan pirms domes sēdes netika pieņemti.

„Likumā, man tā liekas, ir teikts, ka domei ir jārūpējas par ārpusskolas izglītību. Nav ko teikt, cīnīsimies,” saka kāds no audzēkņu vecākiem Andis Apšenieks.

Vairumam vietējo politiķu gan vecāku viedokļi nebija būtiski. Ar vienu klikšķi datorā ar 13 balsīm „par” un divām „pret”, kā arī diviem deputātiem atturoties, izglītības sistēma ir reorganizēta. „Es balsoju „par”. Man tā liekas, ka tā bija jābalso, ka tā ir pareizi,” sacīja Dobeles novada domes deputāts Aldis Cīrulis (ZZS).

„Pret” valsts sistēmu, attieksmi pret lauku iedzīvotājiem. Ja mēs uzskatām, ka lauki ir jāsaglabā, bija jābalso „pret”,” saka Dobeles novada domes deputāts Ivars Stanga (VL – TB/LNNK”).

No Dobeles novadā esošajām 13 skolām mazāk par 100 audzēkņiem ir sešās, un visas tās atrodas laukos. To, cik ilgi tās pastāvēs, ja nauda turpinās sekot skolēniem, gan neviens nezina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti