Pret Saeimas deputāti Grevcovu sāk kriminālprocesu par Latvijas okupācijas rupju noniecināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Valsts drošības dienests (VDD) ir noslēdzis pārbaudi saistībā ar Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas ("Stabilitātei!") publiskajiem izteikumiem Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējuma laikā, pieņemot lēmumu uzsākt kriminālprocesu par PSRS un nacistiskās Vācijas īstenotās Latvijas okupācijas iespējamu rupju noniecināšanu, informēja VDD.

Kriminālprocess uzsākts 2023. gada 30. janvārī par PSRS un nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma pret Latvijas Republiku un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu.

VDD atgādina, ka pārbaude par Grevcovas publiskajām aktivitātēm tika uzsākta saistībā ar platformā "TikTok" 2023. gada 22. janvārī publicētu Saeimas deputātes videouzrunu par Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējumu. 

VDD sniegs papildu informāciju par izmeklēšanas gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Saeimas deputāts Edmunds Jurēvics ("Jaunā Vienotība") saistībā ar Grevcovas izteikumiem Okupācijas muzejā lūdzis prokuratūru sākt kriminālprocesu. Valsts drošības dienests sāka pārbaudi par Grevcovas publiskajiem izteikumiem Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējuma laikā. Pārbaude sākta saistībā ar video koplietošanas platformā "TikTok" 2023. gada 22. janvārī publicētu videouzrunu.

Tāpat arī pašlaik tiesā tiek skatīta krimināllieta, kurā Grevcova apsūdzēta par nepatiesu ziņu sniegšanu CVK, ko apsūdzētā noliedz.

Iesniedzot CVK partijas "Stabilitātei!" sarakstu, toreizējās deputāta amata kandidātes Grevcovas anketā ailē "darbavieta" bija rakstīts SIA "Dolo" padomniece, bet pie izglītības norādīta Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā 2013. gadā iegūta  pedagoga specializācija. Faktiski nekas no minētā nav patiesība.

Anketas aizpildīšanas brīdī Grevcova bija bezdarbniece, kas uzņēmumā "Dolo" bija strādājusi īsu brīdi ap 2013. gadu. Un nevis par padomnieci, kā norādīts anketā, bet par palīgstrādnieci. Arī Sporta akadēmijā deputāte nav studējusi, kur nu vēl to absolvējusi. Viņai ir Balvu novada Rekavas vidusskolā iegūts diploms par vidējo izglītību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti