Panorāma

Mūžībā aizgājis izcilais rakstnieks Zigmunds Skujiņš

Panorāma

Panorāma

Pret naudas atmazgātājiem vērsīsies ar inovācijām

Pret naudas atmazgātājiem vērsīsies arī ar mākslīgā intelekta palīdzību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgā atklāts Baltijā pirmais finanšu izlūkošanas un naudas atmazgāšanas novēršanas centrs. Tajā Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) darbinieki kopā ar daudzu citu jomu pārstāvjiem cīnīsies pret naudas atmazgāšanu, izmantojot mākslīgo intelektu.

2020. gadā Latvijā tika ierosināti vairāk nekā 300 kriminālprocesi par noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu. Gadu iepriekš – par 66 kriminālprocesiem mazāk.

Jaunais finanšu izlūkošanas un naudas atmazgāšanas novēršanas centrs ļaus efektīvāk vērsties pret naudas atmazgātājiem. Centra atklāšanas pasākums notika tiešsaistē un nebija publisks. Arī žurnālistiem nebija iespējas to apmeklēt.

Jaunais centrs būs vieta, kur plecu pie pleca strādās finanšu noziegumu izmeklētāji un analītiķi, kriminologi, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki un, iespējams, pat pētnieciskie žurnālisti. Un šo cilvēku zināšanas un iemaņas plāno bagātināt ar mākslīgo intelektu.

"Tā inovācija būtu, ka šie dati būtu ar viena klikšķa attālumu. Tātad mēs iegūstam laiku, kādā veida mēs apkopojam datu bāzēs pieejamo informāciju," pastāstīja Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

Līdz ar jaunā centra nodibināšanu Finanšu izlūkošanas dienests vēlas celt starptautisko un starpinstitūciju sadarbību jaunā līmenī.

"Mēs strādāsim nevis tā, kā tagad, kad mēs sagatavojam un nosūtām informāciju partnerorganizācijām, bet visi strādā kopā, lai saprastu – šis ir liels putns, ar to ir jāstrādā daudz vairāk un intensīvāk visiem. Vai arī šī ir interesanta epizode, bet no riska viedokļa tā nav tik liela, lai turpinātu kopīgo darbu," skaidroja Znotiņa.

Centrs tapis ar Eiropas Komisijas atbalstu. Sākumā šo centru veidos FID Stratēģiskās analīzes nodaļa, kurai vēlāk pievienosies finanšu izlūkošanas darbinieki un pēc vajadzības arī citu institūciju speciālisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti