Pret «KPV LV» līdzpriekšsēdētāju Liepiņu sākts kriminālprocess

Valsts policija (VP) šodien Saeimas deputāta amata kandidātei, partijas "KPV LV" līdzpriekšsēdētājai Lindai Liepiņai piemērojusi personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statusu lietā par ziņu izpaušanu bez izmeklētāja atļaujas.

Liepiņa aģentūrai LETA apliecināja, ka šodien bijusi izsaukta uz Valsts policiju, taču neesot informēta, kāda tieši pārkāpuma izdarīšana viņai tiek inkriminēta. Tāpat arī politiķe neesot iepazīstināta ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) iesniegumu.

VP preses pārstāve Elīna Sprudzāne aģentūrai LETA apstiprināja, ka Liepiņai piemērots procesuālais statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

Liepiņa šodien iztaujāta par informācijas sniegšanu KNAB izmeklētājiem, kā arī par sazināšanos ar aģentūru LETA pēc šī procesa. Liepiņa nezinot, vai KNAB viņu iepriekš bija pratinājis kā liecinieci kriminālprocesā, kurā aizdomās turētie ir partijas biedri Artuss Kaimiņš un Atis Zakatistovs.

Valsts policijā par ziņu izpaušanu bez izmeklētāja atļaujas sākts kriminālprocess, kurā, kā apgalvo Liepiņa, tiek vērtēti viņas publiskie izteikumi, kuri jūnijā publicēti aģentūras LETA ziņā pēc liecības sniegšanas KNAB. Toreiz Liepiņa aģentūrai LETA skaidroja, ka KNAB pārstāvjiem lielākoties atbildēja uz jautājumiem par "KPV LV" biroja atrašanās vietām un partijas biedru pulcēšanās vietām dažādos laika posmos.

Krimināllikums par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu bez izmeklētāja vai prokurora atļaujas, ja to izdarījusi persona, kura ir bijusi brīdināta, paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Politiķe iepriekš atzina, ka viņa ir parakstījusies par informācijas neizpaušanu, vienlaikus gan mutiski KNAB pārstāvjiem norādot, ka liecības sniegšanas laikā nesaskatīja nekādu informāciju, kas būtu neizpaužama.

KNAB kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas "KPV LV" finansēšanu šovasar aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, "KPV LV" valdes locekli Ati Zakatistovu un uzņēmēju, AS "Eco Baltia" padomes priekšsēdētāju Viesturu Tamužu. Vēlāk gan trijotne tika atbrīvota, viņiem piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti