Pēcpusdiena

Veloceļotājiem jauni maršruti Ziemeļlatgalē

Pēcpusdiena

Futbola federācija soda naudu par bērnu izskriešanu laukumā mēģinās piedzīt no vecākiem

Iespējams, būs eksāmenu lapas ar īpašām skolu identificējošām zīmēm

Pret eksāmenu nopludināšanu cīnīsies ar skolu identificēšanu uzdevumu lapās

Pēc šogad notikušās trīs eksāmenu uzdevumu nopludināšanas nākotnē iecerēts eksāmenu uzdevumu lapās iestrādāt īpašas skolu identificējošas zīmes, lai noplūdes gadījumā ātrāk identificētu pārkāpēju. Atbildīgas amatpersonas arī cer, ka tas arī būs “spēcīgs atturošs faktors”.

Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” norādīja, ka pēdējo gandrīz desmit gadu laikā problēmu ar eksāmenu uzdevumu noplūdēm nebija, bet šogad noplūda 12.klases latviešu valodas eksāmena domraksta temati un 9.klases matemātikas un vēstures eksāmenu uzdevumi, tāpēc šie gadījumi ir jāņem vērā un jādomā risinājumi.

Viens iespējamais risinājums ir eksāmenu kārtošana tiešsaistes režīmā, taču tas ir tālākas nākotnes jautājums, jo šobrīd ne visās skolās ir atbilstoša datortehnika un interneta pieslēgumi, atzina Catlaks. Taču jau nākamgad uzdevumu lapās un elektroniskajos failos ar uzdevumiem, kurus nosūta skolām, varētu iestrādāt unikālo identificējošo elementu.

“Pieļauju ar lielu pārliecības sajūtu, ka nākamgad varēsim identificēt unikālo skolas lejuplādēto failu, un risks tikt atpazītam un zināt, no kuras skolas uzdevumi noplūda, būs spēcīgs atturošais faktors,” sacīja Catlaks.  

Jau ziņots, ka maija beigās Valsts policija sākusi kriminālprocesu par domrakstu tematu noplūdi pirms latviešu valodas centralizētā eksāmena. Policija ir noskaidrojusi personu, kura varētu būt saistīta ar šo noziegumu, taču pagaidām aizdomās turētā statuss nevienam nav piemērots. 

Tāpat neilgi pirms 9.klašu matemātikas eksāmena sākumā parādījās informācija par eksāmena uzdevumu varianta krievu valodā nopludināšanu.  Policija sākusi kriminālprocesu arī par 9.klašu vēstures eksāmena jautājumu nopludināšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti