Pret Covid-19 vakcinēto daļa mēnesī pieauga par 9 procentpunktiem

Pēdējā mēneša laikā par 9 procentpunktiem pieaudzis pilnībā pret Covid-19 vakcinēto Latvijas iedzīvotāju īpatsvars, sasniedzot 57%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aktualizētie dati par situāciju, kas gaidāma uz 1. decembri.

CSP saņemtos datus par vakcinētajiem analizē saskaņā ar CSP novērtēto iedzīvotāju skaitu Latvijā 2021.gada 1.janvārī. Iepriekšējos mēnešos pieaugums bija mērenāks – attiecīgi 7 % (oktobrī), 4 % (septembrī) un 5 % (augustā).

Latvijas reģionos vakcinācijas pieaugums pēdējā mēnesī bijis 8–11 procentpunktu robežās.

Visaktīvāk vakcinējušies Latgales iedzīvotāji.

  • Latgalē vakcinācijas līmenis pieauga par 11 procentpunktiem (no 37 % līdz 48 %),
  • Zemgalē pieaugums par 10 procentpunktiem (no 46 % līdz 56 %),
  • Kurzemē – par 10 procentpunktiem (no 47 % līdz 57 %),
  • Rīgā – par 8 procentpunktiem (no 51 % līdz 59 %),
  • Pierīgā – par 8 procentpunktiem (no 52 % līdz 60 %),
  • Vidzemē – par 8 procentpunktiem (no 52 % līdz 60 %).

Visaugstākais vakcinēto īpatsvars starp republikas pilsētām joprojām ir Valmierā – 64 % (mēneša laikā pieaugums par 7 procentpunktiem). Otrs augstākais vakcinēto īpatsvars ir Jūrmalā – 60 % (+8 procentpunkti). Trešajā vietā ir galvaspilsēta ar 59 % (+8 procentpunkti) pilnībā vakcinēto rīdzinieku.

Latvijas vidējam rādītājam – pilnībā vakcinēti 57 % pilsētas iedzīvotāju– atbilst situācija Jelgavā un Liepājā (abās pieaugums par 9 procentpunktiem). Lielajās pilsētās, kurās vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir zem Latvijas vidējā, pēdējā mēneša laikā rādītājs pieaudzis visstraujāk: Ventspilī vakcinējušies 56 % iedzīvotāju (+11 procentpunkti), Daugavpilī 51 % (+11 procentpunkti), Jēkabpilī 51 % (+12 procentpunktiem), Rēzeknē 48 % (+11 procentpunktiem).

Pilnībā pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars republikas pilsētās tautību dalījumā 
(% no pastāvīgajiem iedzīvotājiem gada sākumā)

Vecuma grupā no 60 gadiem pilnībā vakcinējušies 63% Latvijas senioru, pēdējā mēneša laikā īpatsvaram pieaugot par 9 procentpunktiem.

Vislielākā senioru vakcinācijas aptvere ir Vidzemē – 70 % (mēneša laikā pieaugums par 7 %), Pierīgā – 68 % (+8 %) un Kurzemē – 65 % (+9 %). Zemgalē vakcinēto senioru īpatsvars 63 % (+8 %) ir tāds pats kā vidēji Latvijā, bet zemāks ir Rīgā – 62 % (+9 %) un Latgalē – 50 % (+11 %). Arī šajā vecuma grupā visaktīvāk pēdējā mēneša laikā vakcinējušies Latgales iedzīvotāji. 

Par pilnībā vakcinētiem uzskatīti tie iedzīvotāji, kuriem pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai arī vienas vakcīnas devas  180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa. CSP saņemtos datus par vakcinētajiem analizē saskaņā ar CSP novērtēto iedzīvotāju skaitu Latvijā. 

KONTEKSTS:

Gausā vakcinācija pret Covid-19 bija viens no iemesliem saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, kā dēļ bija noteikts "lokdauns". Tiesa, oktobrī pieauga un pašlaik turas samērā augsts vakcinācijas temps.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt