Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Sāk ziedēt pasaulē lielākā krokusu kolekcija

Panorāma

Panorāma

Vakcinēti «Černobiļas» seku likvidētāji ar citām kaitēm

Pret Covid-19 vakcinēti Černobiļas AES avārijas seku likvidētāji ar citām kaitēm

Pēc sižeta par Černobiļas atomkatastrofas seku likvidētāju vakcināciju Stradiņa slimnīcā Latvijas Televīzija (LTV)  saņēma satrauktu zvanu no kāda seku likvidētāja radinieces par to, ka potēties bijis iespējams “Černobiļas” biedrības vadībai. Savukārt viņas radiniekam atbildēts, ka vakcinēties varēs tikai pēc viena vai diviem mēnešiem. Slimnīcā norādīja, ka vakcinēti tikai tie, kuri ir ne tikai avārijas seku likvidētāji, bet arī ar noteiktām medicīniskām indikācijām, tomēr atzina, ka biedrības valdes locekļi vakcinācijai uzrunāti atsevišķi.

Iepriekš LTV raidījums "Panorāma" stāstīja, ka Stradiņa slimnīcā uzsākta Černobiļas atomkatastrofas seku likvidētāju vakcinācija. Pirms 35 gadiem šie cilvēki tika nosūtīti darbos uz bīstamo atomelektrostacijas teritoriju pēc sprādziena, kas izplatīja cilvēkiem ārkārtīgi kaitīgo radiāciju. Seku likvidētājiem katastrofa nesusi veselības kaites uz mūžu. Pēc raidījuma LTV vērsās kāda skatītāja, kura mēģinājusi uz vakcināciju pieteikt savu onkuli, taču saņēmusi atbildi, ka tas būšot iespējams tikai pēc mēneša vai diviem.

"Tā kā mūsu radinieks ir gados salīdzinoši jauns, jo viņš kā jauns puisis tika aizsūtīts uz Černobiļu, tad viņš arī neietilpst nekādā senioru grupā. Tad ir tas jautājums, vai tad mēs vakcinējam tos Černobiļas cilvēkus un kādā tempā, vai tikai dažus, biedrības viceprezidentus un citas varbūt nejauši izvēlētas personas, parādām, ka mēs viņus vakcinējam, bet tad nevar teikt, ka [Černobiļas atomkatastrofas seku likvidētāji] ir vakcinēti. [..]

Viņi ir ar ļoti daudzām neārstējamām kaitēm, un praktiski bez maz vai nevar iet ārā no mājas," stāstīja radiniece.

Latvijas savienības "Černobiļa" vadītājs Arnolds Ārvaldis Vērzemnieks LTV teica, ka pats nav devies vakcinēties, lai tiktu citi biedri. Tomēr viņš norādīja, ka par konkrētu vakcinējamo sarakstu esot atbildīga Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca.

Aroda un radiācijas medicīnas centra vadītāja Jolanta Cīrule stāstīja – seku likvidētāji nav atsevišķa vakcinējamo kategorija, taču vairāki no tiem iekļaujas prioritārajā grupā, jo viņiem ir dažādas medicīniskās indikācijas. Nodaļa nejauši atlasījusi 50 "černobiliešu" kartiņas, no kurām tālāk atlasīti 15 cilvēki, kas kritērijiem atbilst. Cīrule gan atzina, ka atsevišķi vakcinēties uzrunāti trīs "Černobiļas" biedrības valdes locekļi, taču arī viņiem bijušas medicīniskās indikācijas.

"Ja jūs tā gribat teikt, tad jūs varat teikt, ka tas ir ārpus kārtas, kaut gan es uzskatu, ka tas ir atbilstoši medicīniskajām indikācijām. [..]

Un tas, ka viņi ir šīs asociācijas pārstāvji, tas, ka viņi bija ar mieru publiski prezentēt šo vakcināciju kā tādu, tas ir viņu ieguldījums informācijas apritē," piebilda  Cīrule.

Savukārt LTV uzrunājusī skatītāja uzskata, ka Černobiļas katastrofas seku likvidētāju gadījumā īpaša pārliecināšana neesot vajadzīga, jo, viņasprāt, vājās veselības dēļ šī grupa saprotot, ka vakcinēties ir nepieciešams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt