Pret Covid-19 vakcinēti 89% nodarbināto; valsts pārvaldē atstādina ap 1% bez sertifikāta

Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ valsts pārvaldē atstādināts ap 1% darbinieku, otrdien valdības sēdē pastāstīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Savukārt Ekonomikas ministrijas dati liecina, ka vakcinēto skaits nodarbināto vidū ir 89%.

ĪSUMĀ:

  • Valsts iestādēs no darba Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ atstādināts ap 1%.
  • Pašvaldības iestādēs atstādināti ap 1,4% darbinieku.
  • Pret Covid-19 vakcinēto skaits nodarbināto vidū ir 89%.
  • Starp bezdarbniekiem ir vakcinēti 47%.
  • Visaktīvāk vakcinējas valsts pārvaldē, izglītībā, veselības aprūpē, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumos.

Līdz 15. novembrim visiem valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem bija jābūt Covid-19 sertifikātam par vakcināciju vai izslimošanu, lai viņi varētu turpināt darbu.

Citskovskis norādīja, ka Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ nācies atstādināt tikai nelielu daļu darbinieku.

Valsts sektorā un kapitālsabiedrībās no 90 000 darbiniekiem atstādināti 857 jeb 0,95%.

Citskovskis pieļāva, ka pašvaldību iestādēs visi dati vēl nav apkopoti, bet viņa rīcībā bija informācija – arī pašvaldībās atstādināti 1,4% darbinieku. Proti, no 90 000 darbinieku atstādināti 1300.

Tie, kuri līdz 15. novembrim bija sākuši vakcināciju, bet sertifikāta vēl nebija, turpina darbu. Viņiem sertifikāts jāsaņem līdz 15. decembrim.

Vakcinēti 89% nodarbināto; bezdarbnieku vidū - 47%

Pret Covid-19 vakcinēto skaits nodarbināto vidū ir 89%, savukārt starp bezdarbniekiem vakcinēta ir mazāk nekā puse, otrdien valdības sēdē pastāstīja Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vadītāja Dace Zīle.

Līdz šīs nedēļas sākumam pret Covid-19 vakcinēti 912 737 nodarbinātie.

Visvairāk vakcinēto  – 99% –  ir valsts pārvaldē, veselības un sociālajā aprūpē, izglītībā, kā arī izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumos.

98% vakcinēti finanšu un apdrošināšanas pakalpojumu nozarē, 95% – tirdzniecībā, lauksaimniecībā un mežsaimniecībā, 93% – informācijas un komunikācijas nozarē, 93% – administratīvo apkalpojošo dienestu darbībā.

Apstrādes rūpniecībā vakcinēti 87%, nekustamo īpašumu nozarē – 84%, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu nozarē – 83%, būvniecībā – 81%, transportā un loģistikā – 77%, enerģētikas nozarē – 77%, ieguves un karjeru izstrādes nozarē – 74%. Viszemākā aptvere starp ministrijas apkoptajām nozarēm ir mākslas, izklaides un atpūtas nozarē – 73%.

Ministrijas dati arī liecina, ka mazāk nekā puse bezdarbnieku ir vakcinēti pret Covid-19. No 18. oktobra līdz 17. novembrim par bezdarbniekiem bija kļuvuši 9792 cilvēki. No tiem 4560 jeb 47% bija vakcinēti, bet 5232 jeb 53% nebija vakcinēti.

KONTEKSTS:

15. novembrī spēkā stājas prasība, ka valsts un pašvaldību iestādēs, tai skaitā kapitālsabiedrībās nodarbinātie, kā arī privātajā sektorā nodarbinātie, kuru darbs saistīts ar paaugstinātu Covid-19 izplatības risku, savus darba pienākumus var veikt tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Vienlaikus pagarināts pārejas laiks tiem cilvēkiem, kuriem 15. novembrī Covid-19 sertifikāta vēl nav, bet ir uzsākts potēšanās process.

Iepriekš ziņots, ka situācija ar Covid-19 sertifikāta trūkuma dēļ atstādinātajiem valsts iestādēs nav dramatiska, bet vēl daļai ir slimības lapa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt