Pret Covid-19 vakcinēti 89% nodarbināto; valsts pārvaldē atstādina ap 1% bez sertifikāta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ valsts pārvaldē atstādināts ap 1% darbinieku, otrdien valdības sēdē pastāstīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Savukārt Ekonomikas ministrijas dati liecina, ka vakcinēto skaits nodarbināto vidū ir 89%.

ĪSUMĀ:

  • Valsts iestādēs no darba Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ atstādināts ap 1%.
  • Pašvaldības iestādēs atstādināti ap 1,4% darbinieku.
  • Pret Covid-19 vakcinēto skaits nodarbināto vidū ir 89%.
  • Starp bezdarbniekiem ir vakcinēti 47%.
  • Visaktīvāk vakcinējas valsts pārvaldē, izglītībā, veselības aprūpē, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumos.

Līdz 15. novembrim visiem valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem bija jābūt Covid-19 sertifikātam par vakcināciju vai izslimošanu, lai viņi varētu turpināt darbu.

Citskovskis norādīja, ka Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ nācies atstādināt tikai nelielu daļu darbinieku.

Valsts sektorā un kapitālsabiedrībās no 90 000 darbiniekiem atstādināti 857 jeb 0,95%.

Citskovskis pieļāva, ka pašvaldību iestādēs visi dati vēl nav apkopoti, bet viņa rīcībā bija informācija – arī pašvaldībās atstādināti 1,4% darbinieku. Proti, no 90 000 darbinieku atstādināti 1300.

Tie, kuri līdz 15. novembrim bija sākuši vakcināciju, bet sertifikāta vēl nebija, turpina darbu. Viņiem sertifikāts jāsaņem līdz 15. decembrim.

Vakcinēti 89% nodarbināto; bezdarbnieku vidū - 47%

Pret Covid-19 vakcinēto skaits nodarbināto vidū ir 89%, savukārt starp bezdarbniekiem vakcinēta ir mazāk nekā puse, otrdien valdības sēdē pastāstīja Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vadītāja Dace Zīle.

Līdz šīs nedēļas sākumam pret Covid-19 vakcinēti 912 737 nodarbinātie.

Visvairāk vakcinēto  – 99% –  ir valsts pārvaldē, veselības un sociālajā aprūpē, izglītībā, kā arī izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumos.

98% vakcinēti finanšu un apdrošināšanas pakalpojumu nozarē, 95% – tirdzniecībā, lauksaimniecībā un mežsaimniecībā, 93% – informācijas un komunikācijas nozarē, 93% – administratīvo apkalpojošo dienestu darbībā.

Apstrādes rūpniecībā vakcinēti 87%, nekustamo īpašumu nozarē – 84%, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu nozarē – 83%, būvniecībā – 81%, transportā un loģistikā – 77%, enerģētikas nozarē – 77%, ieguves un karjeru izstrādes nozarē – 74%. Viszemākā aptvere starp ministrijas apkoptajām nozarēm ir mākslas, izklaides un atpūtas nozarē – 73%.

Ministrijas dati arī liecina, ka mazāk nekā puse bezdarbnieku ir vakcinēti pret Covid-19. No 18. oktobra līdz 17. novembrim par bezdarbniekiem bija kļuvuši 9792 cilvēki. No tiem 4560 jeb 47% bija vakcinēti, bet 5232 jeb 53% nebija vakcinēti.

KONTEKSTS:

15. novembrī spēkā stājas prasība, ka valsts un pašvaldību iestādēs, tai skaitā kapitālsabiedrībās nodarbinātie, kā arī privātajā sektorā nodarbinātie, kuru darbs saistīts ar paaugstinātu Covid-19 izplatības risku, savus darba pienākumus var veikt tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Vienlaikus pagarināts pārejas laiks tiem cilvēkiem, kuriem 15. novembrī Covid-19 sertifikāta vēl nav, bet ir uzsākts potēšanās process.

Iepriekš ziņots, ka situācija ar Covid-19 sertifikāta trūkuma dēļ atstādinātajiem valsts iestādēs nav dramatiska, bet vēl daļai ir slimības lapa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti