Pret Covid-19 vakcinētajiem slimības pabalstu līdz februāra beigām izmaksās no pirmās dienas

Ar Covid-19 saslimušie vai mājas karantīnā esošie cilvēki, kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, līdz februāra beigām slimības pabalstu saņems jau no pirmās darbnespējas dienas, paredz ceturtdien Saeimā pieņemtie likuma grozījumi.

Šāda kārtība attieksies arī uz personām, kas saņēmušas klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai speciālistu konsilija atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19.

Pabalstu apmaksās no 17. janvāra līdz 28. februārim.

Personām ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām no darbnespējas pirmās līdz trešajai dienai izsniegs darbnespējas lapu B un par šo periodu piešķirams un izmaksājams slimības pabalsts.

Ja persona būs nosūtīta veikt Covid-19 testu un analīzes būs pozitīvas, slimības pabalstu piešķirs par laiku no darbnespējas pirmās dienas līdz dienai, kad persona būs atguvusi darbspējas. Savukārt, ja analīzes būs negatīvas, bet darbnespēja turpināsies, B lapa būs noslēdzama trešajā darbnespējas dienā un atverama darbnespējas lapa A. Slimības nauda un slimības pabalsts izmaksājams vispārējā kārtībā.

Šāda kārtība jau iepriekš bija spēkā līdz 31. decembrim. Tādējādi Saeimā pieņemtie grozījumi bija nepieciešami, lai termiņu pagarinātu.

Grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt