Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Bankas prezidenta vietnieci Santu Purgaili

Rīta Panorāma

Astoņas ES dalībvalstis aicina nostiprināt bloka robežas

Intervija ar Ministru prezidentu (JV) Krišjāni Kariņu

Premjers: Valsts medicīnā ir nopietnas problēmas ar slimnīcu sistēmu

Turpinot piešķirt papildu naudu veselības aprūpei, jāsakārto slimnīcu sistēma, ar ko pašlaik ir nopietnas problēmas, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

"Uzskatu, ka valsts apmaksātas medicīnas sistēmā ir nopietna problēma – tā ir kas vairāk nekā nauda, tā ir dziļa strukturāla problēma. Mums ir slimnīcu tīkls, kas ir neefektīvs no naudas un cilvēkresursu izmantošanas viedokļa. Mums tarifu sistēma, kā tiek apmaksāts, nav caurskatāma. Tas arī ir jāreformē," sacīja premjers.

Viņš gan arī pauda, ka nauda veselības aprūpes sistēmai tiek piešķirta un to arī turpinās darīt. Pašlaik veselības budžets plānots ap 1,6 miljardiem eiro šogad.

Tāpēc esot jāsakārto slimnīcu sistēma. "Mēs kā sabiedrība nevaram atļauties likt vairāk un vairāk naudas neefektīvā sistēmā. Mums būs jāliek vairāk naudas, bet sistēma ir jāsakārto," sacīja Kariņš.

Viņaprāt, slimnīcu sistēma ir neefektīva: "Mums ir izcili ārsti, mums ir izcilas medmāsas. Mums nav problēmu apmācībās un cilvēku kvalifikācijā. Bet mums ir smagas problēmas šo kvalificēto cilvēku darba organizēšanā."

Viņš arī kritizēja slimnīcu padomju locekļu zināšanas par slimnīcās notiekošo: "Te vispār jautājums, vai mums vispār slimnīcās tādus cilvēkus ir nepieciešams atalgot, vai tas vispār kaut ko uzlabo."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti